Lesből támadt az elkövető – ezt tudni a Rózsadombon halálra szúrt egykori RTL-es vezető tragédiájáról
Már azt is tudni, mi vezetett a gyilkossághoz.
Washingtoni bíróságon keresi igazát a két megszűnt kereskedelmi rádióadó - írja a Népszabadság.
Csatlakozott a Sláger Rádió korábbi tulajdonosa, az Emmis Communications Corporation az Accession Mezzanine-hoz, a Danubius Rádió tulajdonosához, hogy a washingtoni Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja (ICSID) hozzon döntést a magyar állam ellen két éve folyó keresetükben - írja a Népszabadság.
2009. október 28-án az ORTT a Sláger frekvenciáját a Neo FM-mel pályázó FM 1 konzorciumnak, a Danubius hullámsávjának használati jogát az Advenio Zrt. által működtetett Class FM-nek adta a következő hét évre. A döntés miatt tiltakozásul lemondott Majtényi László, az ORTT elnöke, aki mellett levélben kiállt Bajnai Gordon akkori kormányfő is. Az amerikai képviselőház 2009 decemberében felszólította a magyar államot: tartsa tiszteletben a jogállamiságot, bánjon tisztességesen a külföldi befektetőkkel, és tartsa fent a szabad, független sajtó iránti elkötelezettségét.
A Danubius Magyarországon pert indított az ORTT és az Advenio, a Sláger pedig az ORTT és az FM 1 konzorcium ellen. A Legfelsőbb Bíróság idén februárban kimondta: az egykori Danubius frekvenciájának pályáztatása jogsértő volt, a Sláger esetét viszont az összes korábbi bírói döntést felülbírálva jogszerűnek minősítette, és elutasította a Sláger keresetét.
A két társaság a washingtoni Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjához most beadott kérvényében arra hivatkozik, hogy a magyar államnak kompenzációt kéne fizetnie. Az ICSID mint békéltető testület az utolsó olyan helyszín, ahol az országok és a külföldi befektetők egyezségre juthatnak - írja a Népszabadság.