Tömeges sztrájk kezdődött a Volkswagennél
Ha még eddig nem lett volna nagy bajban a német autógyár.
Tüntetnének az érdekképviseletek a leépítés miatt, és még a munkabeszüntetést is kilátásba helyezték.
A Közmédiumok Szakszervezeti Tanácsának (Közszat) elnökének közlése szerint jövő szerdán demonstrációba kezdenek az intézmények szakszervezetei: az elbocsátások újratárgyalását követelik. Nagy Navarro Balázs elmondta, megalapozott az életkor szerinti diszkrimináció gyanúja az elbocsátásoknál, mert aránytalanul sok 50 év feletti dolgozót érintett a leépítés. Kifogásolta azt is, hogy számos szakszervezeti vezetőt is elküldenek, szerinte ez az érdekképviseletek megfélemlítése. Az érdekképviseletek kilátásba helyezték a munkabeszüntetést is, jelenleg is tárgyalnak az elégséges szolgáltatásokról.
Kapuvári Gábor, a Magyar Televízió korábbi Üzemi Tanácsának (ÜT) elnöke azt mondta: az ÜT-t egy konzultatív testületnek tartja, ezért nem szerencsés, ha a hamarosan felálló új Üzemi Tanács az utcára vonul. Hozzátette: törvénytelenségeket nem, tévedéseket azonban tapasztalt az elbocsátásról szóló előzetes értesítők átadása során. A megállapodással ellentétben ugyanis előfordult, hogy több gyermekét egyedül nevelő munkavállalóknak is felmondtak.
Közben a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) közlése szerint szinte teljesen lezárult a csoportos létszámleépítésről szóló előzetes értesítések átadása. Az alap 3063 munkavállalójából mintegy 2100 találkozott munkahelyi vezetőjével. Háromnegyed részük szerződésmódosítást, míg negyedük az elbocsátásáról szóló előzetes értesítést vett át. Az MTVA szeptembertől átvizsgálja az eddig még át nem tekintett szervezeti egységeket és várhatóan ismét módosítja a szervezeti és működési szabályzatot. Erre alapozza majd a leépítés második körét. Az MTVA visszautasította a politikai tisztogatás vádját, aki ezzel vádolja az alapot, annak a bíróság előtt is bizonyítania kell ezt. Az elbocsátásokkal a négy közmédium összevonásával kialakult párhuzamosságokat számolják fel.