A polgári engedetlenség tudatos szabály-, illetve törvénysértés, amiért illik vállalni a felelősséget.
Megszületett az ítélet a Kölcsey gimnázium kirúgott tanárai ügyében.
Keresztbe fordult buszával a síneken, ezzel hosszú időre megbénította a villamos-közlekedését.
Önálló sztrájkba lépett egy BKV-sofőr a Blaha Lujza téren. Keresztbe fordult a síneken, ezzel hosszú időre megbénította a villamos-közlekedését. A buszról nem volt hajlandó leszállni, ezért a helyszínre készenléti rendőröket hívtak. Ők tárgyaltak vele. A NHN24 tudósítójának információi szerint a sofőr a bér és a túlórapénz miatt választotta ezt a módszert. Az OMSZ munkatársai is a helyszínen voltak.
A sofőr a Kőbánya úti telepről hozta el a használaton kívüli buszt. Állítólag anyagi problémái voltak, és börtönbe akart kerülni - tudtuk meg az NHN24 tudósítójától. A sofőrt megszondáztatták, ebből kiderült, hogy ittas állapotban volt.
A buszt egy másik BKV-busszal húzták le a sínekről, így helyreállhatott a villamos közlekedése. A sofőrt a rendőrök közlekedés veszélyeztetése miatt állították elő a VIII. kerületi rendőrkapitányságon, ahol a véralkoholszintjét is megmérik.
A BKV fődiszpécsre az MTI-nek azt közölte, hogy a férfi rosszul lett, ezért állt keresztbe a villamossínen. Az Országos Mentőszolgálat az Indexnek azonban azt mondta, kimentek ugyan a helyszínre, de senkit nem kellett ellátni. Később a BKV sajtóügyeletese azt közölte, hogy valóban engedély nélkül vitte el a szabadnapos sofőr a buszt a kőbányai telephelyről, és megerősítette azt is, hogy a rendőrök előállították.
Az Index BKV-dolgozóktól származó meg nem erősített információ szerint a sofőr ittasan jelentkezett munkára, ezért nem engedték forgalomba, mire az dacból mégis elvitte a buszt.