Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője ismertette a kormánypártok négy alkotmánybíró-jelöltjét. A jelöltek között megtalálható Balsai István fideszes országgyűlési képviselő, egykori igazságügy-miniszter, Pokol Béla jogász, politológus, egyetemi tanár, Szalay Péter ügyvéd és Szívós Mária, a Fővárosi Bíróság tanácselnöke is.
A képviselőcsoport által támogatott jelöltekre Orbán Viktor miniszterelnök tett javaslatot. Lázár János bemutatta a KDNP jelöltjét, Dienes-Oehm Egon korábbi nagykövetet, nemzetközi jogászt is. Az öt új alkotmánybíróról két héten belül dönt a parlament.