„Szennyvíz folyik a szájukból” – Magyar megindult Vona útján, aminek mindenki tudja, mi lett a vége
Ha a pártelnök saját szavazóbázisát, de a képviselőit is dehonesztáló jelzőkkel illeti...
Vona Gábor a rendezvényen elmondta, amennyiben sikeres lesz a tiszavasvári modell, „további csendőrségek működését nem is kell majd szorgalmazni, várhatóan maguktól fognak települések hasonló irányba lépéseket tenni”.
Nagyjából százötvenen, jórészt a felavatandó csendőrök hozzátartozói várakoztak Tiszavasváriban, hogy végignézzék a Jobbik csendőravatását - írja a Hírszerző. A csendőrség leendő parancsnoka, Szakolczai Attila jobbikos önkormányzati képviselő szerint összesen két rendőr járőrözik a 17 ezres városban, holott a helyi rendőrségen összesen tíz, többségében betöltetlen pozíció lenne, éppen annyi, mint ahány taggal jelenleg a csendőrség megalakul. Szakolczai szerint a csendőrség megalakítását az is motiválta, hogy az utóbbi időben a bűnelkövetésekről szóló bejelentések jelentős része közvetlenül az önkormányzathoz, főként a polgármesterhez érkezik, nem pedig a rendőrséghez.
„Sajnos azt tapasztaljuk, hogy a rendőrségnek nincs megfelelő sem anyagi, sem emberi erőforrása arra, hogy a bűnmegelőzést biztosítsa. Éppen ezért én a csendőrségtől várom el azt, amit más településeken a Szebb Jövőért Polgárőrségtől vártak el, hogy a puszta jelenlétükkel már számos bűncselekmény elkövetését megakadályozzák. Abban az esetben természetesen, ha kirívó esetet tapasztalnának, akkor azt fogom kérni, hogy azt azonnal jelezzék az illetékesek felé, ezáltal arra ösztönözve őket, hogy hatékonyabban végezhessék munkájukat” - fogalmazott Fülöp Erik, a település jobbikos polgármestere.
Vona Gábor, a Jobbik csendőravatásra érkezett elnöke arcpirítónak nevezte, hogy a Fidesz azt ígérte, két hét alatt rendet tesz. „Aki ilyet mond, az egyrészt cinikus, másrészt hazudik. Ha a rendőrök létszámának növelése nem párosul a rendőrség társadalmi megítélésének javulásával, és jogszerű rendőri intézkedések növekedésével, akkor az csupán a trafipaxosok számát növeli, nem a közrend védelmét. A fővárosi képviselők ígéretein és jól hangzó szlogenein kívül az égvilágon semmi nem történt” - fogalmazott Vona.
Fülöp Erik az avatáson kiemelte, nem pártrendezvényről van szó, hanem szükség diktálta intézkedésről. A polgármester szerint a csendőrség munkája miatt senkinek nem kell félnie, „viszont azoknak, akik bűncselekmények elkövetéséből, mások kizsigereléséből szeretnének megélni, azoknak bizony rettegnie kell, nem csak a csendőrségtől, de minden tisztességes, jó szándékú tiszavasvári magyar embertől.” A felavatott tíz csendőr közül öten teljes állásban dolgoznak, míg a másik öt személy részmunkaidőben dolgozik majd.
Vona Gábor elmondta, amennyiben sikeres lesz a tiszavasvári modell, „további csendőrségek működését nem is kell majd szorgalmazni, várhatóan maguktól fognak települések hasonló irányba lépéseket tenni”.