„Éveken keresztül hagyta a Fidesz a zsidógyűlöletet felfutni. És most sem tesz semmit azért, hogy megfékezze" - vádolja Lendvai Pál a berlini Welt című napilap hétvégi mellékletében megjelent cikkében a nagyobbik hazai kormánypártot. A publicista szerint Magyarország más európai államokkal ellentétben nem nézett szembe a múltjával, a Tanácsköztársaság óta a magyarok a zsidóságot tartják mindenért felelősnek.
Lendvai Götz Aly német történész kutatásaira hivatkozva az írja: „Kelet-Közép-Európában sehol sem hajtották végre a zsidók kiirtását olyan gyorsan, mint Magyarországon: hét héttel a német megszállás után 147 vagonban a Budapesten kívül élő zsidóság egészét, 437 ezer embert Auschwitzba deportáltak". Hozzáteszi: még mindig ez az élmény határozza meg az Orbán „nacionalista, klerikális, jobboldali konzervatív" rezsimjét helyeslő többség viszonyát a zsidósággal.