Médiatörvény: Brüsszel gyors és határozott elemzést ígért

2011. január 11. 16:11

Közmeghallgatást tartottak a médiatörvény kapcsán kedden Brüsszelben, ahol az EU médiaügyi biztosa a jogszabály gyors és határozott elemzését ígérte. A magyar néppárti frakció ugyanakkor kifogásolta, hogy a meghallgatáson nem képviselhette méltóképpen magát a magyar kormány.

2011. január 11. 16:11

Az Európai Liberálisok és Demokraták Szövetsége (ALDE) Európa parlamenti frakciójának kezdeményezésére Sajtószabadság Magyarországon címmel rendeztek közmeghallgatást kedden Brüsszelben. A rendezvényen Neelie Kroes médiaügyi EU-biztos ígéretet arra, hogy az Európai Bizottság gyorsan és határozottan fogja elvégezni a magyar médiatörvény objektív, mélyreható vizsgálatát abból a szempontból, hogy az megfelel-e az uniós jognak.

A közmeghallgatást Guy Verhofstadt, az ALDE frakció elnöke nyitotta meg. Videóüzenetet küldött Konrád György író, felszólalt Neelie Kroes, Haraszti Miklós, az EBESZ sajtószabadsággal foglalkozó volt megbízottja, Majtényi László volt adatvédelmi biztos, Schöpflin György, a Fidesz európai parlamenti képviselője, Vágvölgyi B. András író, és az ALDE több európai parlamenti képviselője.

Az Európai Parlament magyar néppárti frakciója ugyanakkor kifogásolta, hogy a magyar kormány nem vehetett részt méltó módon a közmeghallgatáson. A liberális frakcióvezető ugyanis a kormány többszöri hivatalos kérése ellenére sem biztosította annak méltó részvételét a közmeghallgatáson. A magyar néppárti frakció megjegyzi: e döntés értelmében magyar előadóként csak és kizárólag az SZDSZ volt politikusai és prominensei szerepelnek, megakadályozva, hogy a témáról valamennyi fél álláspontját méltóan felvonultató vita és kiegyensúlyozott kép alakulhasson ki.

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Öreg
2011. január 11. 20:50
Szempontpuska! Ott van a probléma, hogy Konráddal, Harasztival, Vágvölgyivel és Majtényival szemben- akik természetesen függetlenek- szembe kellett volna állitani a "független " Tóth Gy. Lászlót, Fricz Tamást, Csontos Jánost és Seszták Ágnest és akkor egyenlő felek véleménye hangzott volna el. A tényleges egyeztetést meg ne frakciók szervezésében, hanem az Eu és a kormány képviseletével kell megtartani.
zoli 29
2011. január 11. 16:48
Csak a tények kedvéért: A médiatörvényben nincs egyetlen egy passzus sem, amiből le lehetne vezetni, hogy a Médiatanács akármilyen politikai véleménnyilvánításért médiumokat szankcionálhatna. A kormányt kritizáló hangok nincsenek elhallgattatva Magyarországon. A tények is ezt bizonyítják, de a törvény sem ad erre lehetőséget. Az ezzel ellentétes kijelentések a hazugság kategóriájába tartoznak. Pont.
states
2011. január 11. 16:45
Elnézve a résztvevők listáját, kábé Visinszkij tartott olyan objektív meghallgatásokat, mint ez lesz. A Fidesz itthoni és külföldi kommunikációs impotenciája a törvény kapcsán egyébként már jóval felülmúlja azokat a baklövéseket, amiket a médiatörvény megalkotása közben követtek el. Ennek egyenes következménye, hogy lassan valamiféle rögtönítélő vésztörvényszék elé kerülünk a semmiért, mert bár ez a törvény tényleg szar, de nem azért, mert sérti a sajtószabadságot, hanem mert részben betarthatatlan, részben pedig teletömték fideszesekkel a hatóságot, ami szintén felesleges ostobaság volt. Ha lenne egy jobbikos és/vagy egy LMP-s a médiatanácsban, a Fidesznek akkor is többsége lenne. És akkor senki sem ugathatna.
szeekely
2011. január 11. 16:43
Na, azert van itt egy kis tulzas, a folsoroltak kozul Schopflin Gyuri bacsi sohasem volt SzDSz-es... Kivancsi volnek, o mit mondott.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!