Fegyelmi indulhat a letartóztatásban lévő Kiss László ellen
A III. kerület alpolgármestere a minap mondott le.
Az Alkotmánybíróság jogkörének szűkítésére tett fideszes javaslat összekovácsolhatja az ellenzéki erőket - egyes elemzők szerint a lépés komoly politikai hiba.
Kedden alkotmányellenesnek nyilvánította és visszamenőleges hatállyal megsemmisítette a 98 százalékos különadót az Alkotmánybíróság. Lázár János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője erre bejelentette: kezdeményezi az alkotmány módosítását, hogy azok a kérdések, amelyekről nem lehet népszavazást tartani, kerüljenek ki az Alkotmánybíróság hatásköréből. Az MTI szakértőket kérdezett a lépéssel kapcsolatban.
Magyar Kornélia, a Magyar Progresszív Intézet politológusa szerint egyértelmű: a párt a kommunikáció szintjén arra törekszik, hogy a hatalmas végkielégítések okán érzett közfelháborodást szembeállítsa a „jogászkodással”, tehát az Alkotmánybíróság döntésével.
Juhász Attila, a Political Capital vezető elemzője elmondta: „elég sokan a saját oldaláról is kritizálják a Fideszt ezzel kapcsolatban”.
Tóth Csaba, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója úgy fogalmazott: „az Alkotmánybíróság keddi határozatára adott Fidesz-válasz nem csak alkotmányosan lő túl a célon, de komoly politikai hiba is.” A politológus szerint az MSZP és az LMP összefogása súlyos vereség a Fidesz számára.