Felvilágosította a Fidesz Magyar Pétert: elbújhat a tiszás szégyenében
„Aki azt gondolja, hogy minden nőt megkaphat, az egy nőt sem kap meg igazán” – jegyezte meg a Fidesz-frakció.
Nőtt a Fidesz és az MSZP közötti különbség a Szonda Ipsos szeptemberi közvélemény-kutatása szerint. Nem biztos ugyanakkor, hogy a Fidesz Budapesten megszerzi a listás szavazatok több mint felét, hiszen jelenleg a biztos pártválasztók között csak 48 százalékon áll.
Az összes választó esetében a Fidesz 37, az MSZP 11 százalékon áll, a biztos pártválasztók esetében azonban a különbség még jelentősebb: a Fideszt a megkérdezettek 65, míg a szocialistákat mindössze 17 százaléka támogatná. A Fidesz javulása ugyanakkor gyengítette valamelyest a Jobbikot, amely a lakosság egészén belül 6, az aktív választók körében 12 százalékon áll. Az LMP elérte a biztos pártválasztók körben az 5 százalékot.
A tízezer fő alatti települések pártlistái esetében jelentős Fidesz-előny tapasztalható – a kormánypártnak akár hétszer annyi szavazója is lehet, mint az MSZP-nek és a Jobbiknak. Az itt élők 54 százaléka a jelenlegi polgármestert támogatja majd, váltani csak a megkérdezettek 21 százaléka szeretne. A tízezer lakost meghaladó városokban is erős a Fidesz, csaknem négyszer annyian voksolhatnak rájuk, mint a szocialistákra és ötször többen, mint a Jobbikra. Ezeken a településeken a megkérdezettek 35 százaléka akarja váltaná le a polgármestereket, az ellenzéki pártok által támogatott jelöltekre pedig csak 12 százalék szavazna.
A megyei jogú városokban 63 százalék szavazna kormánypárti, 18 százalék ellenzéki polgármester-jelöltre. A fővárosban a Fidesz nyerheti a listás szavazást, ám a biztos pártválasztók közötti támogatottsága 48 százalékos, így korántsem vehető biztosra közgyűlésbeli többsége. Az MSZP 29 százalékon, az LMP 12 százalékon, a Jobbik 10 százalékon áll a fővárosban.