Hawking cáfolja Istent

2010. szeptember 03. 12:58

A híres fizikus szerint nincs okunk arra, hogy azt gondoljuk: „egy jószándékú Teremtő csak a mi kedvünkért hozta létre az univerzumot”.

2010. szeptember 03. 12:58

Stephen Hawking tovább feszegeti az emberi lét alapkérdéseit. Az elméleti fizikus-matematikus legújabb könyvében leszögezi: Istennek nincs helye a teremtés történetében.

A tudós a következőképp indokolja állítását: „Mivel vannak olyan törvények, mint például a gravitáció törvénye, az univerzum képes arra, hogy a semmiből létrehozza önmagát. A spontán teremtés az oka, hogy a semmi helyett van valami, hogy létezik a világegyetem, hogy létezünk mi magunk. Nem szükséges Istent bevonni ahhoz... hogy működjön az univerzum”.

A „The Grand Design” című műben tett kijelentések egyébként szembe mennek a beszédszintetizátorral kommunikáló kutató 1988-as könyvében megjelent feltevésekkel, ahol még elfogadhatónak tartott egy felsőbb teremtő létezését.

Összesen 134 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
jani
2010. szeptember 10. 01:41
ja elfelejtettem ki nem allom a Satant
jani
2010. szeptember 10. 01:25
Ht igen nem is csoda ha cafolja az Istent tobet erne ha imatkozna
amok
2010. szeptember 07. 14:12
@kesztió "Mert ugyebár a reneszánszot, a felvilágosodást meg a többi olyan kort, ami társadalmi, művészeti meg tudományos szempontból húzóerőnek számított a történelemben" és amely a mai dicsőséges jelenhez vezetett, amikor az európai kultúra a legmélyebb válságát éli át. Na nem azért, mert nem lenne elég "fejlett", hanem mert elvesztette a lelkét és már élni sem akar. "Vagy ha nincs ehhez elég fantázia, körül lehet nézni pl. Iránban." Irán és a Katolikus Egyház összemosásához tényleg nagy fantázia kell. Bevallom: nem tudom annyira leegyszerűsíteni a dolgokat, hogy a két dolgot a fantáziám szárnyán összemossam.
amok
2010. szeptember 07. 11:51
@kesztió "Ha a magyarországi oktatás színvonala egy fokkal magasabb lenne, bizonyára a hívők száma is egy fokkal alacsonyabb lenne." 2009-es adat: Magyarország első 5 gimnáziumából 2 egyházi, az első 100-ből 15, ami tekintve az egyházi/nem egyházi oktatási intézmények arányát azt mutatja, hogy a vallásos oktatási intézményekben (is) nagyon magas színvonalú oktatás folyik, akik ott tanulnak megállják a helyüket bármilyen pályára mennek később. Nem hiszem hogy az oktatás szinvonala határozná meg a hívők számát. Az oktatás irányultsága - ateista, értéksemleges (rejtett ateista) vagy vallásos - valóban meghatározza. De ezt ne keverjük a szinvonallal. "Meglátod: a józan, szkeptikus, agnosztikus gondolkozás előbb-utóbb túlsúlyba kerül majd a vallás dogmáit felülvizsgálás nélkül elfogadó ... gondolkozással szemben." - kérdés, hogy hol? Ezen a bolygón biztosan nem. Ez a fajta gondolkodás egyedül Európában van pillanatnyilag többségben (az USA a nagyvárosok kivételével mélyen vallásos), de Európában is néhány évtizeden belül - ha a dolgok így folytatódnak - a rendkívűl toleráns iszlám hívők fogják majd a többséget alkotni. És akkor sajnálni fogják majd a "szabadgondolkodók", hogy 300 éve minden eszközzel írtották a kereszténységet. "a vallás dogmáit felülvizsgálás nélkül elfogadó – kényelmesebb, de kezdetlegesebb – gondolkozás" - ajajj, ez már csak a szokott "mi lib-ateisták okosabbak vagyunk mindenkinél, mindenki más primitív és kezdetleges " toposz ismételgetése.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!