A Magyar Nemzet szerint A Budapesti Nyomozó Főügyészség kapja meg a Wieszt-ügyben való nyomozás hatáskörét. A rendőrség bármikor átadhatja az ügyet, mivel hatásköre megszűnt. Eddig ismeretlen tettes ellen nyomoztak vesztegetés megalapozott gyanújával, azonban mivel feltételezhető, hogy vesztegetés minősített esetéről, hivatalos személy által elkövetett bűncselekményről van szó, akár maga a szocialista politikus is gyanúsítottá válhat.
Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a lapinformációt egyelőre nem erősítette meg, mert a BRFK-tól még nem érkeztek meg a hivatalos papírok.