azért küzdenek, hogy a lakhatás alapvető jog legyen. A demonstrációt alapvetően a Varga-család kilakoltatása köré húzták fel. Miután felolvasták a Varga-család levelét, megpróbálták átadni azt a Város mindenkié csoport kérdéseivel együtt Gegesy Ferencnek, a kerület polgármesterének, aki 2006-ban SZDSZ-es színekben nyerte meg a választást. Gegesy azonban a nap folyamán megüzente, hogy erre nem lesz lehetőség, a hivatalban a munkaidő délután 4-ig tart, nagyon sajnálják. Az öt órakor megkezdett tüntetést szervezők így három, Gegesyről és az önkormányzat másik két dolgozójának arcszerkezetéről formált maszkot viselő aktivistának adták át a dokumentumokat. Ezután pedig jelképesen befalazták a polgármesteri hivatal kapuját – majd hangsúlyozták: ez az, amit nem akarnak. Falak helyett lakhatást – ezt viszont igen.
A Város mindenkiért csoport többek közt azt kérdezi Gegesy Ferenctől, hogy miért utasítja el az Önkormányzat, hogy a Varga család bérlőként élhessen abban a komfort nélküli lakásban, melyet saját erejéből és saját költségén – az önkormányzat helyett – felújított? „Azt a választ nem fogadjuk el, miszerint új lakó érkezett volna a lakásba, aki Vargáék miatt nem tudott beköltözni, hiszen a lakás befalazásával azt emberi lakhatásra végleg alkalmatlanná tették” – figyelmeztetik a ferencvárosi polgármestert. Arra is kíváncsiak, miért tagadja meg Vargáéknak az önkormányzat több képviselője – beleértve a gyámügyet és Önt is – a segítségnyújtást az alapján, hogy önkényes lakásfoglalók? „Ez nemcsak az egyenlő bánásmódhoz való alapvető alkotmányos jogot sérti, de ellentmond az Alkotmánybíróság 2005-ös döntésének is, mely kimondja: senki sem diszkriminálható azért, mert valaha jogcím nélküliként használt egy önkormányzati lakást” – emlékeztetnek a civilek.