Kitört a botrány: a katolikus egyház kabaláját tervező művész korábban vibrátorokat és LMBTQ-képeket készített
Az egyháznak tervezett kabala jóval ártatlanabb azért, de a művész múltja így is felkorbácsolta a kedélyeket.
Nem minden családforma egyenlő, és nem csak az érzelmek a fontosak Hodász András szerint.
A család nem család, hanem Szentháromság – erről beszél Hodász András atya az újraindult Papifrankón, melyben kifejti: a most felkapott lMBTQ-szlogen, miszerint „a család az család”, tautológia, ami nem jelent semmit.
Hodász leszögezi: a család nem pusztán érzelmi kapcsolat, és a társadalomnak joga van meghatározni, mi a család, mivel van egy belső önvédelmi mechanizmusa.
Ha pusztán érzelmi alapon döntünk arról, mi család, akkor „eléggé kitágul a horizont”, mutat rá Hodász atya, aki arra utal, hogy ezzel lehetetlenül kitágítottuk a család fogalmát, ami „nem pusztán az érzelmekről szól”.
A katolikus pap felveti: a különféle emberi közösségek, családformák nem tekinthetőek úgy egyformának, egyenlőnek, hogy a gyermekeknek mindegy lenne, hogy milyen emberi közösségben élnek.
Az egyház azért mond véleményt minderről, mert egyrészt a katolikusok is a társadalom tagjai, akiknek joguk van részt venni a közéletben, másrészt Isten teremtette a világot és hozta létre a házasságot, és neki is van „használati útmutatója”, tanítása azzal kapcsolatban, hogy mi a házasság és mire való. Isten akarata, hogy férfinak és nőnek teremtette az embert, a saját képmására, a férfi és nő örök szeretetkapcsolata a Szentháromság szeretetszövetségének földi mása.
Arról, hogy a különféle családmodellek nem egyenrangúak, itt írtunk.