Dávid Ibolya az ATV Egyenes Beszéd című műsorában elmondta, az ügyben született első fokú ítélet bizonyítja, hogy alkotmányosan járt el akkor, amikor nyilvánosságra hozta a hangfelvételeket. Az MDF volt elnöke kérdésre elmondta, ma is ugyanígy kellene eljárnia.
Az egykori politikusnő szerint az egész UD Zrt.-ügy az MDF ellehetetlenítését célozta. Mint mondta, nem a végkifejlet a fontos, hanem az eljárás, ami maga volt a büntetés. Szerinte az ügy tanulsága, hogy „ne halj meg, ne láss meg, ne mondj meg semmit”, mert a végén még a bejelentőnek lesz baja. Dávid Ibolya elmondta: meg kell nézni, hogy az ügy érintettjei milyen pozíciókban vannak most. Az egykori MDF-elnök szerint nem ő volt az egyedüli, akit megfigyeltek, és akiről jelentettek fideszes politikusoknak.