Ilyennek látja korosztályát egy 18 éves

2011. március 27. 13:01

Kaszás Krisztián, egy 18 éves tinédzser tart előadást korosztályáról, a digitális bennszülött generáció tagjairól (és arról, hogy azért nem jó az oktatási rendszer, mert a tanárok nem engedik, hogy iPadet használjon) egy budapesti marketingkonferencián.

2011. március 27. 13:01

 

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
porkolab
2011. április 01. 20:10
Én 1998-ban végeztem egy 12 osztályos (egyházi!) gimiben, számtechből érettségiztem, mint választott tárgy. A számtech órát a matektanár ofőnk (60 éves) nő tanította, a rendes programozási alapjaimat 7.-es koromban gyakorlatilag tőle tanultam meg, annak ellenére, hogy egy PC-t bekapcsolni sem tudott (persze korábban általánosban meg otthon toltuk a C64-et). Számtech fakt tanárunk igazi geek volt, mellette zenetanár, úgyhogy a szt-terem egyik gépére megengedte, hogy az illegal friss Win95-öt felrakjuk és kipróbáljuk (valami 20 db 3.5"-ös lemez volt). 1996-ban csodálkoztunk rá a Linuxra, ugyanezen évtől mi üzemeltettük a suli Novell-hálózatát is.:) A suli 1995-ben kapott dial-in netet, meg egy multimédiás gépet, innentől volt fogalmunk a webről. Az első weboldalam is ezen a gépen készült IE3-mal tesztelve. Az első, fizetős webes munkámat 17 évesen készítettem el. A számtech érettségi tételsora megállta a helyét a későbbi infó-karos Bevezetés a számítástechnika c. tárgy vizsgaanyagával. Szóval amiről a kistáska beszél, hogy ő digitális bennszülött meg ő fedezte fel a spanyolviaszt, az tök jó; persze értem én - fiatalság bolondság, ide az oroszlánt is, de talán mégsem ő az első informatikus a Földön. Sajnálom, hogy rossz iskolát választott, de amit elmondott, ami az ő küzdelme, az nem az oktatási rendszer hibája, hanem egyszerűen az ő személyes problémája. Gondolom ezt a stílust amit a videóban levágott a tanárai sem díjazzák. Nekem kinyílt a bicska a zsebemben tőle. Személyes megjegyzésem: én csak kézírással tudok tervezni, skiccelni, diagramokat, folyamatábrákat írni. Még alap projekt Gantt-ábrákat is papíron skiccelek fel. :) Egyszerűen a kreatív gondolkodás kelléke számomra a kézzel végzett irka-firka (szó szerint is, minden jegyzetem mellett van egy csomó doodle) - enélkül lelketlen az egész dolog. De majd 30 fölött ő is rájön talán.
porkolab
2011. április 01. 19:38
melegkonferenciának olvastam...
dorc
2011. március 28. 17:56
Egyértelmű,hogy a számítástechnikát,az internetet be kell vonni az oktatásba-de mint hasznos segédanyagot/eszközt és nem úgy,ahogy ez a srác elképzeli. Pár év múlva,ha véletlenül a kezébe akad egy töltőtoll,azt fogja keresni rajta,hol van az enter gomb...
Panzergeneral
2011. március 28. 11:59
nem semmi, "certifikált tréner", meg "csárt"...amúgy minek kell "interaktiv" legyen egy könyv? A fantáziát kell fejlessze (többek között), az pedig csak úgy történik, hogy elképzeled a történetet (ezért szoktak sokan csalódni egy megfilmesitésben: másképp képzelnek el dolgokat). A másik dolog pedig ez a mencsükmegafákatgrinpisz rizsa: azt elhiszem, hogy KaKri monitoron olvas, hiszen 3-4 oldalt még ellehet. De azt megnézzném, ha a Háború és Békét kezdené el olvasni...bár a fiatalúr intelligenciáját és látókörét tekintve ennek nem adok túl nagy esélyt. Hogy az iskola elmaradott, azt elfogadom. Persze, hogy haladni kell a korral. Csak azt az egyett nem értem, hogy Klébersberg Kúnó idejében, pontosabban az ő oktatási minisztersége alatt, hogyan fejlődtek ki olyan emberkék mint Teller, Gábor Dénes, Kosáry és a sort még folytathatnám. Pedig akkora különbség nem volt az 1920-as évek oktatása és teszem a XVIII századi oktatás között...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!