Kormányozni akarnak a lázadók Szíriában: már miniszterelnököt is választottak maguknak
A tervek szerint az átmeneti kormányt 2025. március 1-jéig vezeti az új vezető.
Zene ez a hatalom füleinek.
„»Igenis politizálunk« – mondta nemrég Törley Katalin, a Tanitanék Mozgalom hőse, az MKKP EP-listájának második helyezettje a 444-nek adott interjújában, amit nagy örömmel kezdtem olvasni, remélve, hogy végre kimondja valaki: vége a jó civilek vs. gonosz politikusok szembeállításának.
Ám sajnos csalódnom kellett.
Mert bár Törley hangsúlyozta, hogy »a politizálás« teljesen természetes egy civil részéről, hiába használja ezt a hatalom szitokszóként velük szemben, az interjú további részeiben már visszaköszönnek a civilekre aggatott téves sztereotípiák, amelyeknek láthatóan Törley is meg akar felelni. Ilyen például az megfogalmazás, miszerint »a pártok tegyék a maguk dolgát a saját terepükön, és a civilek is tegyenek így a sajátjukon. A mostani kampányban viszont olyan együttműködésről van szó, ahol a Tanítanék megőrzi az autonómiáját, megőrzi az arcát, szervezetként vesz részt benne, és a saját ügyét fogja képviselni.« A Kutyapárt mellett pedig az az érve, hogy »jellegénél és a működésénél fogva sokkal inkább mozgalmi, civil jellegű szervezet«.
Helyben vagyunk. Akkor mégiscsak az a helyzet, hogy vannak a jó civilek és vannak a lejáratódott/lejáratott pártok és politikusok, melyektől jobb távolságot tartani. Mindenki tegye a dolgát a maga területén.
Zene ez a hatalom füleinek.
A másik aktuális példa az a sikeres és nagy tömeget megmozgató pénteki tüntetés, amelyet youtuberek szerveztek annak érdekében, hogy a köztársasági elnök és az igazságügyminiszter bukását okozó kegyelmi botrány után felemeljék a szavukat a pedofil bűncselekmények áldozatai, valamint általában a kiszolgáltatott helyzetben lévő, bántalmazott gyermekek érdekében.”
Nyitókép: Ficsor Márton, Mandiner