Nem vagyok háborús elemző, de valószínűleg még ezen kívül is nagyon sok béketárgyalásra lesz még szükség a Nyugaton, ezeknek pedig semmi közük nem lesz az oroszokhoz.
Mire gondolok?
Arra például, hogy Lengyelországnak nyilvánvalóan be lett ígérve egy nagy lehetőség, egy középhatalmi pozíció, egy európai vezető szerep abban az esetben, ha mindent beleadva beleállnak ebbe a háborúba. Viszont tegyük fel a kérdést: mi lesz akkor, ha Ukrajna megnyeri a háborút (attól most vonatkoztassunk el, hogy nem önerőből, hanem a nyugati fegyverek és zsoldosok segítségével)? Hát a lengyelekkel semmi, mert nem teheti majd meg a Nyugat, hogy nem Ukrajna kapja majd a dicsőséget és kárpótlásként a »big money-t«. Ez a lengyeleknek nyilvánvalóan szarul fog esni.