„Ám tudják, abban a világ- és európai politikai helyzetben, amit napjainkban látunk, még ez is valamelyest bocsánatos bűn volna. Mert ugyan nyilvánvaló és átlátszó, de a politikai természetéhez tartozik. Az erős lenyomja a gyengét, a főnök kiosztja a beosztottaknak a feladatokat, etc. Most azonban egy szomszédos országban szörnyen elhúzódó háború dúl, egy másik szomszédos ország, Szerbia, pedig ki tudja, talán nem áll messze attól, hogy újabb fegyveres konfliktusba bonyolódjon a Balkánon. Nem tudjuk, reméljük nem így lesz, de ilyen szituációban mindennél fontosabb a nyugalom és a békepártiság.
Erre mit mond Karácsony Gergely néhány nappal ezelőtt élő adásban? Azt, hogy háborúban állunk Oroszországgal.