Az amerikaiak 1960-ban őszintén megdöbbentek azon, hogy a kormányuk hazudott nekik

2023. május 05. 21:51

Mára az amerikai hazudozás olyannyira rutinná vált, hogy az emberek már nem döbbennek meg.

2023. május 05. 21:51
null

„1960-ban a Szovjetunió azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy légi kémkedési programot folytat a területe felett. Kormányunk ezt tagadta az amerikai nép előtt, és csak akkor ismerte el, amikor szembesítették az elfogott U-2 pilótával, Gary Powersszel. Az amerikaiak őszintén megdöbbentek azon, hogy kormányuk hazudik nekik. Mára a hazudozás olyannyira rutinná vált, hogy az emberek már nem döbbennek meg. Nem létezhet igazi demokrácia, amikor a kormány manipulálja az embereket pörgéssel, hírveréssel, propagandával, hamis »kiszivárogtatásokkal« és nyílt hazugságokkal. Újra meg fogom teremteni az őszinteséget és az átláthatóságot, hogy visszaszerezzem az amerikai emberek bizalmát.”

Robert F. Kennedy: Hallgatnunk kellett volna Putyinra

„Legyünk őszinték: ez az USA háborúja Oroszország ellen, lényegében feláldozzák az ukrán ifjúságot a halál és a pusztítás vágóhídján a neokonok geopolitikai ambícióiért” – mondja az amerikai elnökaspiráns.

Nyitókép: JOSEPH PREZIOSO / AFP

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 65 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
amca
2023. május 06. 19:52
Vigyázz. 2 Kennedy már porúl járt...
Válasz erre
0
0
hátakkor
2023. május 06. 11:48
Colin Powell ott vetített az ENSZ-ben, műholdas szlájdokat, ahogy A pontból viszik B pontba a tömegpusztító cuccokat, aztán az USA bement Irakba és egy atommagot nem találtak.
Válasz erre
3
0
Mich
2023. május 06. 09:32
Most már csak a számtalan amerikai ügynököt kéne hazahívni...
Válasz erre
1
0
Gordon.
2023. május 06. 08:36
Ezek nyilvánvalóan csak szép(nek szánt) szólamok, amikről ez a Kennedy pontosan tudja, hogy életidegenek és nem kivihetők. Legfeljebb egy "minden világok legjobbikában", egy idealizált, ellentétek nélküli univerzumban. Törekedni ilyen irányban azért lehetséges, és kérdés, hogy az USA mennyire képes megközelíteni ezt a célkitűzést. Feltehtően az ottani valóban szabad sajtó - és véleménnyilvánítás, internet és a még működő demokrácia okán jobban, mint a legtöbb más hatalom ( pl. Oroszország, Kina) esetében. Igaz, az ifj. Bush elnökségi ideje erre egy ellenpélda...
Válasz erre
0
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!