Börtönbe kerülhet a budapesti férfi, aki lehallgatta a családját
A Btk. szerint a tiltott adatszerzés három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Visszatérésével azonban hosszabb távon éppen azoknak a politikus barátainak okozhat fejfájást, akik már nem az öntörvényűségre, hanem a professzionális politizálásra építik a Mi Hazánkat.
„Lóháton hagyta el a börtönt, pár napra rá pedig már a Mi Hazánk budapesti majálisán díszvendégeskedett a terrorizmusért elítélt Budaházy György, akinek Novák Katalin államfő – a pápalátogatásra hivatkozva és időzítve – kegyelmet adott. Budaházy nem csak egyszerű díszvendég volt a Toroczkai László vezette Mi Hazánk rendezvényén, hanem valóságos sztár: a párt szimpatizánsai ölelgették, csókolgatták őt, fotózkodtak vele.
»Utcán megállítanak, boltban odajönnek, és azt látom, hogy mindenki örül. Nem úgy örül, hogy engem sajnál, hanem mint hogyha ő is egy kicsit győzött volna.
Azt érzem, hogy az egész nemzeti oldalnak ez egy közös győzelem volt, még a fideszeseknek is«
– mondta a majálison, ahol valójában nem Toroczkaiék, hanem Budaházy miatt jelent meg a sajtó nagy része.
Novák Katalin politikai döntést hozott, amelynek nagyon rossz a társadalmi üzenete. A köztársasági elnök egy olyan elítéltnek adott kegyelmet, aki a mai napig koncepciós eljárásként emlegeti az ellene folyó pert, noha a bűnösségét minden bizonnyal a neki kegyelmet adó államfő sem kérdőjelezi meg. Novák Katalin tavaly decemberben már tesztelte a közvéleményt, amikor eljárási kegyelmet adott a Budaházy-per hét, kisebb súlyú bűncselekményekkel vádolt szereplőinek. Akkor azzal érvelt, hogy »az előzetes letartóztatásban töltött idő és a 13 éve tartó vesszőfutás az érintetteket és családjaikat alaposan megpróbálta«.”
Nyitókép: STR / AFP