„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Azt veszem észre, hogy mindenhol a külsőség számít. (Interjú)
„ (...) Említetted, hogy folyamatosan tanulsz. Most pontosan mit?
Azt most nehéz lenne fölsorolni, hogy miket olvasok nap mint nap. Minden érdekel. Főképp az, hogyan működik a világ igazából. A háttérben kik és milyen erők mozgatják? Kik vagyunk, mi a szerepünk ebben a rendszerben? Mennyire fontos a személyes felelősségvállalás? Hisz senki nem lesz helyettünk egészséges, senki nem lesz helyettünk boldog, gazdag, satöbbi.
Mire jutottál? Van konkrétan megfogalmazható tételed, amivel azt mondod, úgy látom, ez a világ, és ez vagyok benne én?
Nincs, mert még mindig nem tudom a válaszokat. Azt tudom, hogy mi mindent nagyon fizikai síkon nézünk, pedig az élet szerintem sokkal több annál. Nemrég elkezdtem foglalkozni az antropozófiával, a szellemvilággal. Rudolf Steiner könyvei hihetetlenül érdekesek, de ezt a témát nyilván nem lehetne a most rendelkezésünkre álló negyedórában összefoglalni. A lényeg az, hogy minden, ami nem fizikai síkon mozog, az engem nagyon is vonz. Talán ezért lehet az, hogy azt leszámítva, amikor egyedül vagyok a saját dolgaimmal, a hétköznapokban gyakran nem érzem komfortosan magam.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Azt veszem észre, hogy mindenhol a külsőség számít. A közösségi médiában az emberek magukat mutogatják. Miért? Mire jó ez? Mi, emberek nem a külsőnk vagyunk, hanem annál sokkal több. Igen, tudom, most ez egy kicsit filozofikus, de hát ez van, nem? Nem azt mondom, hogy minden hülyeség, a fizikai világ ugyanúgy fontos, ebben kell most helytállnunk, csak ezt is jól kell csinálnunk.”
Nyitókép: YouTube