„Visszatérve Nacsa Olivér kijelentésére, jelenleg milyen a női humoristák helyzete a szakmában? Mi lehet az oka, hogy a humor világában kisebb arányban vannak jelen? Ez a társadalom hibája lenne?
Társadalmi nyomás szerintem nincs rajtuk. Ha csak Csala Zsuzsára gondolunk, aki színésznőként egész életében humorista szerepben volt, mint komika. Lehet, hogy ez azért van, mert a nők nem szeretik annyira kinevettetni magukat, mint a férfiak. Mi kevésbé vesszük zokon. Persze nem normális dolog kiállni és kinevettetni magát az embernek. A nők sokkal érzékenyebbek erre, de jobban is értik a humort, mint a férfiak, még nézőként is. Ha nincs női néző, ha teljesen homogén férfiközönségnek kell játszani, az valami katasztrófa. A nők sokkal érzékenyebbek. Vannak dolgok, amiket a nők nemigen csinálnak, főként, ami veszélyes, nem úgy, mint a pasik.
Erre szokták mondani, hogy ezért élnek tovább a nők.
Azt is szokták mondani, hogy azért élnek tovább, mert nincs feleségük. Szerintem a nők nem keresik a veszélyt. A férfiak sokkal inkább erre vannak teremtve. Ez a műsorban is elhangzik. Azáltal, hogy a nők saját testüket láthatják újjászületni – mert újjászületik jó eséllyel egy életen belül háromszor is, hisz ma már egy nő lehet dédnagymama is –, valójában ők az öröklét jogát kapták meg, mi viszont nem.
Mi a kalandokat és a veszélyt keressük. Ettől előrébb jutnak, fejlődnek és kiderülnek dolgok. A vékony ág letörik, a vastag ágon kell menni. Biztos, hogy a férfiak így jöttek először a fáról is. „Mi csináljunk? Nézzük meg, mi van ott!” Mások az indíttatások. A nők gyereket tudnak szülni, a saját testüket nem kell kockáztatniuk. Az nem egy embert kockáztat, hanem generációkat. Szerintem így meg lehet magyarázni, hogy miért ilyen hülyék a férfiak.”
Nyitókép: Hadházi László Facebook-oldala