Elveszik a magyarok összes jogát: Szijjártó üzenetétől lesz hangos Ukrajna, ezt még Zelenszkij is megemlegeti (VIDEÓ)

„Tíz éve ígérgetnek az ukránok fűt-fát, tíz éve vágnak át minket!”

Nem jó dolog ez, de Magyarországon nem kell aggódni.
„Ezt most ide is kiteszem, mert látom, van némi aggodalom az ügyben.
Ma a Kossuth Rádióban és a Hír Tévén, de személyesen is kérdezték a brit szegényített uránium lövedékekkel kapcsolatban – ez eszkaláció e, és veszélyes-e?
Ezek a lőszerek azért hatásosak, mert az urán nehéz – semmi közük sincs a nukleáris fegyverekhez, a sugárzás miatt nem kell aggódni.
Helyben okozhatnak szennyezést, az urán toxikus és radioaktív is – de mivel rendkívül nehéz, nem kapja fel a szél. Ráadásul 14 brit harckocsi aligha fog annyi lőszert elhasználni, mint az amerikaiak Irakban – ahol felmerült, hogy a polgári lakosságot is érintette a szennyezés.
Nem jó dolog ez, de Magyarországon nem kell aggódni – az pedig, hogy az oroszoknak is van szegényített urán lőszere, tény – semmi új nem jelenik meg Ukrajnában, nem ebből lesz eszkaláció.”
***
Nyitókép: Mátrai Dávid/Mandiner