„»Igen a szabadságra! Igen a szolidaritásra! Igen a felemelkedésre! Igen Európára!« – e felkiáltás olvasható Bauer Tamásnak, az SZDSZ egykori országgyűlési képviselőjének Facebook-háttérképén, múlt heti bejegyzését olvasva azonban nyilvánvaló, hogy ennek a négyigenes szlogencsokornak a tartalmát is csak annyira kell elhinni, mint a mai állampárt nevében a „fiatal”, a »demokrata«, a »polgári« és a »szövetség« szavakat – Bauer frázisai semmivel sem autentikusabbak, mint amikor az idősödő és autoriter, az államot végletekig hierarchizáló, a társadalmat meg végletekig feudalizáló Ország Viktor hivatkozik így önmagára meg a hűbéreseivel kötött »szövetségére«.
Bauer Tamás, aki érthetetlen okból évtizedek óta a liberális mozgalmi törekvések morális pillérének képzeli magát, ezúttal a Momentum Mozgalom elnökét, Gelencsér Ferencet oktatta ki az Indexnek adott interjújában elhangzottak kapcsán. Gelencsér szerint »az elmúlt tíz évet két volt KISZ-titkár veszekedése jellemezte a magyar politikában.« Bauer Tamás önérzetes kifakadással reagált a pártelnök nyilatkozatára, és nem azt sérelmezte, hogy van az már húsz év is. „Mintha az számítana, hogy valaki diákkorában KISZ-titkár volt. KISZ-vezető voltam én is, azok voltak nagyon sokan azok közül, akikben a Momentum politikusaihoz hasonlóan élt a közéleti cselekvésvágy, de egy generációval előbb jöttek a világra.” Így kiáltotta bele sértetten a magyar nyilvánosságba Bauer Tamás azt, ami egy egészséges lelkiismeretű társadalomban vállalhatatlan volna.
NOS, ITT ÉS MOST BAUER TAMÁS TUDOMÁSARA KÍVÁNOM JUTTATNI: AZ IGENIS SZÁMÍT, ÉS IGENIS SOKAT ELMOND VALAKIRŐL, HOGY DIÁKKORÁBAN KISZ-TITKÁR VOLT.
Ez nagyon is sokat mond el Gyurcsány Ferencről, nagyon is sokat mond el Orbán Viktorról, és nagyon is sokat mond el Bauer Tamásról – elsősorban azt, hogy az államszocializmus bukása után már nem lett volna szabad semmiféle köztisztséget viselniük. A kádárizmus krumplilevesen váltott, gyalázatos legitimitásának és a bűnben fogant rendszerváltás súlyosan terhelt körülményeinek nyomán a legtöbb magyar elnéző a bolsevik mozgalmi múlttal kapcsolatban, ahogy Bauer Tamás is jó szívvel viszonyul a maga Kádár-kori szerepvállalásához – csakhogy egyáltalán nem kéne, hogy ez így legyen.