A magdeburgi terrorra reagált az időközi választás fideszes jelöltje – tudják, ő az, aki ellen Magyar Péter nem mert elindulni
Csibi Krisztina szerint épp az ilyen tragédiák elkerüléséért indult el a választáson.
1848 az olyan rendszerek ellen indult, mint amilyen az Orbán-rezsim.
„Már azzal a kifejezéssel is sok a probléma, hogy valaki »magyar érzelmű«, de azt már végképp nem tudjuk, mi az a »magyar szív«. Csak azt tudjuk, mire használják ezt a kifejezést. Rétvári Bence, a BM államtitkára, a polgárőrség ünnepségén (amelyen papír szerint az 1848-as forradalomra és szabadságharcra emlékeztek volna), azt mondta: »Sűrű időkben két dologra van nagyon szükségünk: hideg fejre és magyar szívre, mert ez az, ami meg tud minket óvni attól, hogy a biztonságunk, a békénk veszélybe kerüljön.” A forradalom évfordulóján ez azt jelenti: tűrjetek, ne lázadjatok.
A tudósítások szerint az 1848-as forradalomról, a szabadságharcról, a polgári liberális követelésekről, felvilágosodásról, a sajtószabadságról, a polgári jogokról, a parlamentnek felelős kormányról, közteherviselésről, világnézetileg semleges államról egy szó sem esett, ami érthető, hiszen az Orbán-rendszer, benne Rétvári pártja, a KDNP, mindennek ellentéte, amit a felvilágosodás, az emberi és polgári jogok, a civil szabadság, a vallás és az állam valódi szétválasztása jelent. 1848 az olyan rendszerek ellen indult, mint amilyen az Orbán-rezsim. 1848 liberális demokratikus forradalom.
Hogy egy magyar kereszténydemokrata nem tud mit mondani 1848-ról, az érthető, miután az általuk képviselt egyházi és vallásos ideológia a felvilágosodás gyűlölt ellenfele. Senki nem utálja jobban a felvilágosodást, és annak ideológiáját, a liberalizmust, magát 1848-at, mint az európai kereszténydemokráciát is liberális elhajlásnak nevező magyar keresztényfasizmus Ennek a vallási ideológiának a megalkotója, legfőbb történelmi képviselője a szabadságharc ellen gyűjtött pénzt, a katolikus egyház a magyar forradalmat és szabadságharcot eltipró ellenséget támogatta.”
Nyitókép: Facebook