Egyéves a háború?

2023. február 27. 11:40

Az USA győzni akar, ezért folytatni akarja a háborút. Még több fegyver, még több pénz – és még több áldozat.

2023. február 27. 11:40
null
Origo.hu/888

„A fegyveres konfliktus ugyanis 2014-ben kezdődött, a Majdan után. Csakhogy akkor a háború kiterjedését korlátozták (Krím és Donbasz), majd jött a Minszk II megállapodás, ami ugyan nem oldott meg semmit, de legalábbis megakadályozta a konfliktus eszkalálódását. Egészen tavaly február 24-ig, amikor Oroszország átfogó jellegű, speciális katonai hadműveletet indított Ukrajna ellen, és ekkortól fogva számítja a Nyugat a háború kitörését.

A háború tehát legalább kilenc éve tart, mégis egyéves – a Nyugat felől nézve.

Nem a háború természete változott meg, hanem a Nyugat testtartása.

A Nyugat – bár helyesebb lenne Amerikai Egyesült Államokat írni – eldöntötte, hogy nem lokalizálja, hanem általános érvényűvé emeli a konfliktust. Van a történelem jó és rossz oldala, állást kell foglalni – így indult az általános érvényűvé emelés. Most már ott tartunk, hogy részt kell venni, be kell szállni – előbb csak pénzzel, újabb és újabb szankciókkal, sisakszállítással (így kezdődött), majd védekezésre alkalmas fegyverekkel, majd támadásra is alkalmasakkal, majd kiképzéssel, majd harckocsikkal, majd vadászrepülőgépekkel és nemsokára majd emberrel is – ha elfogy az ukrán emberanyag.

A Nyugat (az USA) mindenkit bele akar préselni a háborúba, és ma Európában már ott tartunk, hogy elfogyott a béketábor és mindenki háborúra készül.

Kivéve minket, magyarokat.”

Nyitókép: Mandel Ngan / AFP

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lauder Stenonis..
2023. február 27. 14:47
Béketábor, az b@zdmeg. És utána ütemes taps. Éljen Sztálin! Éljen Rákosi!
dezilluzionista
2023. február 27. 14:25
Semmitmondás.
péterx
2023. február 27. 14:10
Kína és Irán már megadta a praktikus választ az amerikaiaknak. S lehet, hogy a jövőben még intentívebben teszik meg ezt.
lantose70
2023. február 27. 13:32
Hát ez az. Én reméltem, hogy lesz az évfordulóra egy békemenet az Oroszországra támadó amerikai imperialisták és Soros ellen, és szép lett volna egy parlamenti határozat is, amelyben kiállunk Oroszország szuverenitása mellett, és elítéljük az agresszor NATO-t és az ukrán nácikat. Biztosan jó oka volt a nemzeti kormánynak, hogy nem lépett ilyet, továbbra is mindenben támogatom őket, de azért kicsit szomorú vagyok.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!