Tessék mondani, ez már a világháború?
Joggal teszi fel a címbeli kérdést egyre több újságolvasó.
Világunk állapotát szemlélve bizony nagy szükség volna türelemre és szerencsére is.
„2023 a Nyúl éve a kínai naptárban, s a Nyúl a türelem és a szerencse szimbóluma. Ha ehhez azt is hozzá tesszük, hogy az ős-elemek közül a Víz lesz a döntő, ez azt is jelenti, hogy egyúttal homályosabb és rejtélyesebb is lesz az előttünk álló év, ahol az intuíció, a sejtések és sugallatok legalább akkora szerepet játszhatnak majd, mint a racionális megfontolások.
Világunk állapotát szemlélve bizony nagy szükség volna türelemre és szerencsére is. Türelemre és szerencsére, hogy helyreálljon a béke, hogy az emberiség az alkotó és építő energiákra alapozza jövőjét és ne a rombolásra és a pusztításra. Ám ahhoz, hogy a béke, nyugalom, bizalom, harmónia és egyensúly határozza meg világunkat, fel kell tárnunk e most zajló háború legmélyebb okait. A mindenki által áhított béke csak ezeknek az okoknak a megismerésére épülhet, hisz nem egyszerűen arra van szükség, hogy véget érjen a háború, hanem arra, hogy olyan tartós békerendszer, új globális egyezség jöjjön létre, amely Eurázsia és az egész világ számára évtizedeken át tartós talapzata lehet a nyugodt alkotómunkának.
A most zajló háború egy globális konfliktus-teret jelenít meg. E konfliktus-tér lényege abból adódik, hogy az elmúlt hatszáz év során meglepő szabályossággal nagyjából évszázadonként egy-egy nyugati nemzetállam volt az egész világot meghatározó birodalom. Kezdetben a portugálok, majd a spanyolok, hollandok, franciák, britek és végül most Amerika a világ domináns hatalma. És mivel egy évszázadnál tovább egyik előző birodalom sem volt képes dominanciája fenntartására, így a lassan egy évszázada világuralmat gyakorló Amerikai Egyesült Államok, mint világbirodalom szintén meggyengülni látszik, és egyelőre senki nem tudja, hogy lesz-e hetedik birodalom, vagy ha nem, akkor mi lép az eddigi rend helyére.”
Nyitókép: Képernyőfotó