Mit akar velük csinálni a „nemzetközi közösség”? „Hazaküldeni” őket?
Nyilvánvaló, hogy a Legfelsőbb Bíróság reformra szorul,
a telepesek igénye pedig, hogy nagyobb hangot kapjanak az izraeli közéletben, érthető és legitim.
Arról pedig beszélni is felesleges, hogy az izraeli szélsőjobboldal „arabellenes” retorikát használ. Idézni is nehéz lenne, hány palesztin közszereplő vette védelmébe a múltban a terrort, támogatta nyíltan vagy indirekt módon a terrorizmust finanszírozó vagy végrehajtó szervezeteket.
A palesztin lakosság 40%-a szerint elfogadható az erőszak az iszlám megvédése érdekében (Pew, 2015). A Palesztin Hatóságot vezető
Fatah eleve egy olyan párt, melynek megvan a maga terrorszervezete
(az Al-Aksza Mártírok Brigádja). Még egyszer: ők nem a Hamasz, nem az Iszlám Dzsihád, ez nem Gáza, hanem az állítólagos „békepartner”.
Az izraeli Kneszetbe most is bejutott a Hádás-Tá'ál párt, mely lényegében a zsidó állam alapító eszméje, a cionizmus ellen, és az izraeli „megszállás” felszámolásával kampányol. A párt elnöke, Ajman Ode arab ügyvéd nyíltan kimondta, hogy támogatta az első intifáda néven elhíresült terrorhullámot (kb. 200 zsidó áldozat), tulajdon testvérét pedig a második intifáda során lőtték le.
Ki a szélsőséges? Akinek a rendezvényén néha bekiabálják, hogy „halál az arabokra”, vagy az a szervezet, mely terrorcsoportot tart fenn és az a párt, mely lényegében az ország felszámolását tűzi ki célul? (Félreértés ne essék, a „megszállás” nem csak az 1967 után elfoglalt területekre utal). Magyarországon tolerálnánk egy pártot a parlamentben, amely a magyar állam alapjait ássa alá deklarált pártprogramként? Szerintem Izrael elég toleráns, ha egy ilyen pártot megtűr.
A globalista sajtó kritikája Izraellel szemben ismét elfogult és csak azt az utópisztikus, saját képükre formált világképet tükrözi, melyre Izrael egyszerűen nem hasonlít, s melyből nem kér.
Izraelt nem térítették el „zsidó fasiszták”, egyszerűen, olyan amilyen,
és ez talán így is van jól.
Nyitókép: Sven Hoppe / DPA / AFP