„A V4 egy alapvetően brüsszeli fókuszú szerveződés, amely ma is fontos szereplője az európai politikának, és amely az európai struktúrákon belüli közép-európai érdekérvényesítés eszköze. Azok, akik az Európai Uniót egy kizárólag német–francia tengely mentén szerveződő rendszerként képzelik el, nem akarnak harmadik szereplőt, nem érdekük, hogy egy V4-es, közép-európai szereplő is tényezővé válhasson ebben a struktúrában.
Közép-Európa viszont csak akkor tudja érvényesíteni az akaratát, ha az egyes országok a közös érdekekre koncentrálva összefognak egymással, és azokra az alapvető célokra fókuszálnak, amelyekben továbbra is fennáll az egyetértés. Ennek szellemében zajlik majd a csütörtöki, kassai tanácskozás.”