És ha a demokrácia azt jelenti, hogy az emberek választottak és megkapták a képviselőiket, hogy általuk kormányozzák magukat, akkor a mechanizmusban bízni kell. Ennek eszköze nem lehet hibás, igazolni kell, tesztelni kell, helyre kell hozni és biztosítani kell. A szavazógépeknek nem szabadna elromlaniuk. A demokrácia, a szavazás rendje változott és változni fog, de a változások eszközök voltak, nem célok. A cél a bizalom kell legyen a megválasztott képviselőinkben, hogy tényleg azokat képviselik, akik választották őket, hogy a folyamat szabad és igazságos, valódi erőfeszítés a többség és a kisebbség egyesítésére.
Szóval nevetséges, hogy még mindig az eredményekre várunk, akkor is, ha megmondták nekünk, hogy így lesz. A halasztások, az elit és a média erőlködése, hogy ez így normális – mind azt jelzik, hogy az ország mennyire megosztott azügyben is, hogy egyáltalán mit jelent a demokrácia. Az eszköz vagy cél? Milyen cél érdekében eszköz? És ha egy cél, milyen eszközöket szentesít?”