Kimondta a vezető politikus: Új stratégia kell annak érdekében, hogy az USA-EU-Kína háromszögben ne az EU legyen a vesztes
A politikus szerint az EU és Magyarország érdekeivel is ellentétes lenne egy gazdasági hidegháború.
Ez visszatérően kötelező gyakorlat egyes felvilágosult, szabadelvű, menő sajtómunkásoknál.
„A Kínai Kommunista Párt ma véget ért XX. kongresszusának záróceremóniájáról nem is annyira diszkréten kikísérték a jelenlegi pártfőtitkár-államelnök Hszi elvtárs elődjét, Hu elvtársat. (Hogyléte iránt, nem biztos, hogy bölcs dolog érdeklődni).
A BBC ugyanakkor a kongresszus apropóján foglalkozik a kínai kovidpolitikával is - Hszi főfunkci megnyitóbeszédéből azt a következtetést levonva, hogy nem várható változás az eddigi irányvonalon. Holott – emlékeztet a lockdownnal korábban korántsem olyan ellenséges BBC – a »pokoli« lezárások élelmiszerhiányt okoztak, megbénították az egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, erős ütést mértek a gazdaságra, és még az arrafelé egészen ritkaságszámba menő tiltakozásokat is kiváltottak. A brit közszolgálati média szerint
(https://www.bbc.com/news/world-asia-china-63310524)
És akkor most idézzük föl az elnyomásra oly érzékeny és azzal szemben minden podcastot megmozgató, liberális pesti hírlapíró szavait, aki szinte kereken két évvel ezelőtt már ki is hirdette a kovid végét Kínában. »Amit Kína produkál – írja –, az a hihetetlent súrolja. Az ország, ahonnan a Covid-19 elindult világhódító útjára, a hivatalos számok szerint mára gyakorlatilag legyőzte a járványt«. (https://444.hu/.../08/kina-nyeresre-all-a-koronavirus-ellen) Kár, hogy erről elvbarátja, Hszi Csin-ping nem értesült, és csak tavasz óta – a BBC összeállítása szerint – 152 prefektúraszintű városban vezetett be lezárásokat, amelyek több mint 280 millió (!) embert érintettek.
A következő idézetek nem ebből, hanem egy négy hónappal későbbi cikkből valók, úgy fest, a kommunistadiktatúra-szopkodás visszatérően kötelező gyakorlat egyes felvilágosult, szabadelvű, menő sajtómunkásoknál. (https://444.hu/2021/02/23/az-europai-katasztrofa-egy-eve).
mert a másik kedvenc a progresszív-bolsevik Új-Zéland. Íme: »a kínai és az új-zélandi kormány másképp dönt, másképp kommunikál, másképp hajtja végre az intézkedéseit. Mégis mindkét ország lakosságának ugyanazt mondták: ti minél gyorsabban vissza szeretnétek kapni a régi életeteket, mi pedig ennek érdekében ezt és ezt fogjuk csinálni – bízzatok bennünk! A világos beszédnek meg is lett az eredménye«. Az eredményt Kína esetében már láttuk, Új-Zélandnál pedig azt jelenti, hogy a járvány idén márciusban terjedt el, a halálozás meg július végén érte el (eddigi) csúcsát.”