Tusk: „Szánalmas, hogy Európában egyesek félnek Oroszország potenciáljától!"
A lengyel miniszterelnök azt is kijelentette: az illegális migrációt nem szükséges nacionalista vagy idegengyűlölő eszmékkel kezelni.
Napról napra hosszabb azoknak a magas rangú médiaszemélyiségeknek és politikusoknak a listája, akik kezdik megkérdőjelezni a konfliktusban mutatott amerikai stratégia bölcsességét.
„Miközben »kamikaze« drónok záporoznak Kijevre, az Egyesült Államokban változik az Ukrajnával kapcsolatos hangulat. Május és szeptember között 55%-ról 38%-ra csökkent azoknak az amerikaiaknak az aránya, akik rendkívül vagy nagyon aggódnak egy ukrán vereség miatt. A republikánusok és a republikánus érzelmű függetlenek 32%-a szerint az USA túlságosan is támogatja a háborút. Ez az arány ebben a csoportban márciusban 9 százalék volt.
De az amerikai establishmenten belül is törések mutatkoznak. Napról napra hosszabb azoknak a magas rangú médiaszemélyiségeknek és politikusoknak a listája, akik kezdik megkérdőjelezni a konfliktusban mutatott amerikai stratégia bölcsességet.
Miért önt továbbra is több tízmilliárdot az amerikai kormányzat egy olyan háborúba, amely Ukrajnában pusztít és több ezer ember halálát okozza (és világszerte hatalmas járulékos károkat okoz), amikor a Washington Post szerint „az amerikai tisztviselők úgy vélik, hogy sem Oroszország, sem Ukrajna nem képes megnyerni a háborút”? Ha ez így van, akkor az USA miért hosszabbítja meg a vérontást és a pusztítást, és miért ígéri, hogy támogatja Ukrajnát »amíg szükséges«, ahelyett, hogy egy diplomáciai megoldáson dolgozna, amely – atomháborút kivéve – amúgy is az egyetlen lehetséges kimenetel? Ennek a politikának az őrülete az elmúlt hetekben még nyilvánvalóbbá vált, mivel a harcok mindkét oldalon tovább eszkalálódtak – és maga Biden is figyelmeztetett a nukleáris Armageddon nagyon is valós lehetőségére.”
Nyitókép: MTI/AP/Ukrán elnöki hivatal sajtóosztálya