„Ezt tettük a MOME Budapestért a most záruló akadémiai évben — tíz pontban, a teljesség igénye nélkül.
Megdupláztunk minden hallgatói támogatást, a szociális juttatásoktól a doktori ösztöndíjakig.
Közel megnégyszereztük az egyetem költségvetését. Mindezt úgy, hogy nem növeljük a MOME hallgatói létszámát —azaz megmarad az országban az egyik legjobbnak és legegészségesebbnek számító tanár-diák arány.
Döntöttünk a MOME és egyben a magyar felsőoktatás történetének legnagyobb arányú oktatói béremeléséről. Béreink tekintetében ezzel felzárkóztunk a régió élmezőnyéhez. Az új alapbérek mellé kidolgoztuk a bónuszrendszert, és határoztunk az oktatóink szakmai fejlődését segítő kutatói év (sabbatical year) bevezetéséről.
Meghirdettük a MOME első angol nyelvű mesterképzéseit. Ezzel az egyetem történetében először kezdtünk toborzásba az ország határain túl, hogy a magyar tehetségek mellett Közép-Európa legjobbjait is Budapestre hívjuk a Baltikumtól a Nyugat-Balkánig.
Kidolgoztuk az átfogó vállalkozói képzést hallgatóink számára. A design egyetemek között nemzetközi összevetésben is egyedülálló, három teljes szemesztert felölelő üzleti modul a 2022/23-as tanévtől minden alapszakos diákunknak kötelező lesz. Általánosságok helyett kifejezetten a kreatív iparágak 21. századi sajátosságaira készítjük fel a hallgatóinkat, hogy minél több MOMÉ-s projektből épüljön magyar sikercég a 2020-as években.
Létrehoztuk alapítványunk tanácsadó testületét, világszinten elismert szakemberekkel, akik mostantól személyesen segítik a MOME megújítását. Csatlakozik hozzánk Zuzanna Skalska, a varsói School of Form Uniwersytetu SWPS társalapítója, Ulrich Weinberg professzor, a potsdami Hasso-Plattner-Institut igazgatója, Aric Chen, a sanghaji Tongji University design és innovációs karának professzora, Gálik Györgyi, a londoni UCL Institute for Innovation and Public Purpose startégiai partnerségekért felelős vezetője és Szántó András, New Yorkban élő magyar kulturális stratéga.
Bejelentettük, hogy a MOME lesz Magyarország első karbonsemleges egyeteme. 2030-ig teljes működésünket átalakítjuk, hogy a papírmentes adminisztráció bevezetésétől az élelmiszerpazarlás megszüntetésén át a saját forrásból finanszírozott erdőtelepítésig, minden eszközzel hozzájáruljunk a MOME ökológiai lábnyomának csökkentéséhez.