Míg mi Magyar Péter derűs k*cs*gözését és agymosottozását figyeljük, a németek leköröznek minket nagyon csúnyán – már megint!
Vajon melyik ellenzéki kommentelőhöz szállt ki a rendőrség felségsértés miatt ebben a jó magyar diktatúrában? Na?
Valójában 2018 óta hiányzik az érdeklődés a „kivándorlás” iránt ebben a „diktatúrában”.
„Jó, de a Google-keresőkifejezések! – vethetné közbe a jól informált polgár, aki április negyedikén mindenhol azt olvasta, hogy megugrott a kivándorlással kapcsolatos keresések gyakorisága. Csakugyan. A mostanában szokásoshoz képest valóban sokan kerestek rá egy-két napig a »kivándorlás« szóra – egyébként pedig szűk harmadannyian, mint 2018-ban.
Amikor az ideinél jóval nagyobb számú, lázas keresés eredménye az lett, hogy 12 százalékkal kevesebb magyar költözött külföldre, mint 2017-ben. A mostani kilengés tehát azért lehetett oly látványos, mivel meglehetősen alacsony volt a bázis: a 2018-as választások óta eltelt négy évben gyakorlatilag teljesen hiányzott az érdeklődés a »kivándorlás« iránt ebben a kibírhatatlan »diktatúrában«, ahonnan állítólag permanens módon menekül mindenki. A »külföldi munka« szó valamivel népszerűbb az egyes parlamenti ciklusok alatt is – csakhogy ott is azt látjuk, hogy a kereslet tíz éve folyamatosan és látványosan csökken.
A legtöbben 2004 júliusában, az uniós csatlakozás után kerestek rá a kifejezésre (nevezzük azt 100-as értéknek egy 100-ig terjedő skálán), majd a német és az osztrák munkaerőpiac megnyitása környékén volt egy újabb boom (88-as érték), ehhez viszonyítva a mostani, 2022. áprilisi »kiugró« érdeklődés számszerűleg 9-es szintet ér el. Kilencest. Ami nemhogy a Holdról nem látható, de szemüveg nélkül se nagyon. Miközben az egésznek eleve nincs túl sok jelentősége: aki valóban és komolyan tervezi a külföldre költözést, az nem általánosságban keres rá magára a jelenségre, hanem az adott ország álláshirdetéseit vagy ingatlanportálját böngészi.”
Fotó: Trenka Attila