„Csak két cikkből szeretnék idézni. Mindenféle különösebb kommentár nélkül. Mindkettő 1976-os.
Egy kis előtörténet – minden tudás kútjából, a Wikipédiáról Farkasházy elvtársról: »1969-ben szerezte diplomáját a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem terv-matematika szakán. Később doktorált, 1971-ben készült disszertációjának címe Beruházási hitelkérelmek versenyeztetése. 1969–1972 között a Beruházási Bank közgazdásza volt. 1972–1975 között a Közgazdász című egyetemi lap munkatársa, 1973-tól a Vidám Színpad, később a Mikroszkóp Színpad szerzője volt. 1974-ben a Magyar Rádió első humorfesztiváljának győztese lett.«
Aztán beindultak a dolgok. 1976-ban erről írt a KISZ-es Ifjúsági Magazin:
»Farkasházy Tivadar, a Rádió emlékezetes Humorfesztiváljának győztese – most a Rádió Szórakoztató Osztályának szerkesztője –, a közelmúltban megbízást kapott a KISZ Központi Művészegyüttesétől, hogy szerkesszen, írjon fiatal humorista társaival egy ifjúságpolitikai kabaréi a közelgő KISZ-kongresszus tiszteletére.«
Ifjúságpolitikai kabaré a diktatúrában! A fiatal közgazdász-humorista boldog volt: »Szeretnénk minél több helyen előadni. Ifjúsági klubokban, iskolákban, kollégiumokban, munkásszállásokon, egyszóval mindenütt, szerte az országban, ahol fiatalok vannak és ahol kíváncsiak ránk.«
Ugyanebben az évben egy másik megtisztelő feladat érte: »Natalja Szuharevics, a Moszkvai Rádió szerkesztője és Farkasházy Tivadar állította össze ezt a vidám műsort, amely Moszkva hétköznapjait mutatta meg sok derűvel. A magyar változat jó ötletre épült: Ariadna Sesztakova — akit a kabarészínház már megkedveltetett velünk – idegenvezetőként kalauzolja Harsányi Gábort, s kettőjük beszélgetése köré épült fel az egyórás humoros műsor.«
A Népszavában megjelent ajánló a továbbiakban nem volt túl lelkes: »Nem állíthatjuk, hogy ez az anyag színvonalában, vagy akár műfajilag végig kiegyenlített volt, az igényesebb, jellemeket felvillantó miniatűr életképek mellett üresebb járatú humoreszkek is elhangzottak […]«.