Rotyog a paprikás krumpli: Németh Szilárd HELYRETESZI a globalistákat (VIDEÓ)

Termőföldtől az étkezőasztalig. Németh Szilárd elárulta, mitől finomabb az étel, ha az nem brüsszeli, hanem magyar recept alapján készül.

Hanem az amerikai imperializmus nem eléggé lelkes kiszolgálása.
„Azt mondja Szent-Iványi: »A Völner-ügy kapcsán Szíjjártótól Schifferig, Semjéntől Gulyásig azt lehet hallgatni, hogy lám-lám, megbukott az ellenzék korrupciós narratívája, nálunk zéró tolerancia van a korrupcióval szemben, hiszen a kormány keményen és pártatlanul fellép a korrupció ellen és még egy ilyen számára rendkívül káros esetben sem akadályozza az egyébként is pártatlanul és hatékonyan működő ügyészség munkáját.« Ehhez képest én ezt nyilatkoztam a Heteknek: »Normális országban természetesen nem csak az igazságügy miniszter, hanem akár a kormány is belebukhatna egy ilyen botránya, ehhez képest nálunk a Fidesz akár profitálhat is ebből. Az ellenzéki retorika ugyanis eddig az volt, hogy a Fidesz kormány mindenek felett áll, diktatúra van, a legfőbb ügyész fedezi a bűnözőket. Ehhez képest a legfőbb ügyész most, a választási kampány előtt kikéri egy fideszes országgyűlési képviselő, államtitkár mentelmi jogát. Ezzel szemben a parlamenti ellenzéki politikusok az elmúlt években a végrehajtói visszaélésekkel, embertelenségekkel és most a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának éltre hívásával is igen keveset foglalkoztak. Innen nehéz nyerni, hiszen a Fidesz könnyen mondhatja – mint ahogy mondja is –, hogy a jogállam működik és a legfőbb ügyész pártatlanul üldözi a korrupciót.«
Természetesen nem azt állítottam, hogy a jogállam működik és a legfőbb ügyész pártatlanul üldözi a korrupciót, hanem azt, hogy a kormányoldal az előzmények után könnyen ezt is reagálhatja (ami nem azt jelenti, hogy az ettől igazsággá válik). Szent-Iványi művelt, okos ember, aki pontosan tisztában van a függő beszédmód jelentésével és ezért pontosan tisztában van azzal is, hogy személyemmel összefüggésben szimplán hazudik. Különösebben nem rendít meg az egybites »fideszbérencezés«, azonban van az a szitu, amikor érdemes feltenni a kérdést: nicsak, ki beszél? Szent-Iványi és bajtársai éppen az orbáni »önkényuralom« Alaptörvényét akarják feles többséggel érvényteleníteni. A jogállam leépítése 2010. őszén, az Alkotmánybíróság jogkör-szűkítésével kezdődött.
Az Alaptörvényt 2011. áprilisában fogadta el a Ház, 2012. január 1-én lépett hatályba, a NER közjogi rendszere 2013. nyarára készen állt. Ezzel párhuzamosan Simicska rátette kezét a kiszemelt ágazatokra, megindult a földrablás, a felcsúti gázszerelő pedig a zuckerbergi magasságokba. Szent-Iványi István – volt SZDSZ-ügyvivő és ballib külügyi államtitkár – mindeközben a NER nagyköveteként szolgált, egészen 2015-ig. Szent-Iványi harcostársai között akad olyan, aki az »önkényuralom« kiépülésének éveiben helyi Fidesz-képviselőként működött, más bértollnokként, megint más még rektori pozícióra várt a Főnöktől, de olyan harcostársa is akad Szent-Iványinak, aki már az »önkényuralom« kiépülése után volt biodíszlet Hollik-sajtótájékoztatón, míg aktuális pártelnöke 2018-ig az Orbán-kormány államtitkáraként hatalmaskodhatott, miután konzultációs testületi tagként állt őrt az »önkényuralom« alkotmányozásánál.
Ehhez képest én 2010. őszén elsőként jelentettem be kivonulást a NER alkotmányozásából és elsőként hirdetettem demonstrációt a jogállam leépítése ellen, majd szónokoltam 2011. áprilisában az Alaptörvény elfogadása ellen rendezett tüntetésen. Szent-Iványi és említett harcostársai nem voltak ott, mert ők éppen Orbán fizetési listáján voltak. Szent-Iványiéknak nem az autokratikus törekvés, a jogállam leépítése, az egykulcsos adórendszer, a kevesek mérhetetlen gazdagodása az igazi problémájuk Orbán Viktorral, hanem az amerikai imperializmus nem eléggé lelkes kiszolgálása. Ez valóban az ő bajuk és nem az enyém.”
Fotó: MTI Fotó: Bruzák Noémi