S mint ilyen, mindent el akar pusztítani, ami »tegnapi«, s ami nem tetszik neki. Aminek megértéséhez, felfogásához másfél percnél több idő szükségeltetik, az nem tetszik neki, akinek nem a cancel gombon van az ujja egész nap, az nem tetszik neki, aki mással is képes foglalkozni, mint a saját genitáliái, az nem tetszik neki, aki ki akar maradni az abnormálisok és aberráltak világforradalmából, az nem tetszik neki. És el akarja pusztítani.
Ezek fegyvere a facebook.
Pusztítsuk el? Nagy a kísértés, persze. De valójában: minek? A barlangokban, az új tüzek körül úgysem lesz facebook. A megmaradó templomok romjai közé bújva s ég felé fordulva, bocsánatért könyörögve bánni mindent – az is facebook nélkül lesz majd. Nemsokára.