Egészen pontosan azt mondta, hogy nincs definíciójuk a családról: próbálták, de a tagszervezetek semmiben nem értettek egyet, így
a Lisszabonban zajló megbeszélés-sorozat végén úgy döntöttek, nem definiálják, mi is az, hogy család.
A horvát tagszervezet prominensével a megbeszélés során többször felvetettük, hogy talán meg kellene keresni azokat a közös pontokat, amikben mindenki egyetért… hogy talán azt senki nem vitatja, hogy a házasságban élő egy férfi és egy nő meg a gyerekeik az család, és talán úgy kellene elindulni, hogy elkezdjük definiálni azt, amiben egyetértés van, és azokat, amikben nincs, nem definiáljuk. Erre az volt a válaszuk, hogy nem sérthetjük a kisebbségi vélemények érzékenységét, ezért inkább nem is definiálunk.
Ez 2010-ben volt, és azóta, amint azt mindannyian érzékeljük, a mainstream médiában megjelenített közgondolkodás ezen az úton lépett tovább: eljutottak oda, hogy a nemi szerepekkel kapcsolatos diszfunkciók, sztereotípiák, társadalmi igazságtalanságok megoldása helyett először a nemi szerepeket, majd magukat a nemeket dekonstruálják. Hogy a családi nehézségek, diszfunkciók és problémák megoldása, a családok megerősítése helyett a család fogalmát kérdőjelezik meg, és adnak neki önkényesen teljesen új értelmezéseket. Nem a problémákat és a nehézségeket igyekeznek megoldani, hanem az alapokat bontják le, alakítják hozzá ahhoz a problématengerhez, amik ellen küzdeniük kellene.
És ami legszomorúbb az az, hogy mára ez elért bennünket, keresztényeket is. Gundi ugyanis mélyen hívő keresztény ember, aki a cikkét a magát katolikusnak mondó Szemlélek blogon írta,
onnan vette át (egy együttműködés keretében) a Telex. Sajnos ma az a helyzet, hogy azok a morzsák, amivel az igazság alapköveit próbálják helyettesíteni, azok szemébe is belementek, akiknek az lenne a hivatásuk, hogy „a hegyen épült város” legyenek. És itt nem elsősorban Gundel Takács Gáborra gondolok: papok, lelkészek, keresztény gondolkodók tömegei vesztették el az iránytűt, amit a hit és a ráció kínál.
Ezért nekünk, keresztény gondolkodóknak kötelességünk elmondani, hogy mi az igazság. Hogy a család az egy férfi és egy nő életközössége a házasságban, amit Isten megáld vagy nem áld meg gyermekekkel. Ez a család, és minden más annyiban tud család lenni, amennyiben ehhez kapcsolódik. Igen, vannak csonka családok, létezik a mozaik család is, egyebek között. De ezek a családi formációk tökéletlenek, és nem jöhettek volna létre akkor, ha nincs egy férfi és egy nő, akiknek a kapcsolata azt megalapozta volna.
Egy férfi. Egy nő. És a gyerekek. Pont./”