„Gyurcsány Ferenc, a pártjának hétvégi kongresszusán így fogalmazott: »Az Eucharisztia nevében (nevetés) nem ígérhetek bocsánatot, mert nem bocsátom meg azoknak, akik megrabolták, meggyalázták, tönkretették a hazámat
az elmúlt tizenkét évben.«
A kijelentéssel több probléma is van. Egyrészről értelmetlen, másrészről viszont – és ez a súlyosabb része a problémának – alkalmas arra, hogy a nevetség tárgyává tegye a keresztény identitást. Nem véletlenül volt ostoba derültség a DK soraiban… Tisztelet a kivételnek!