Atomkór – mikor marhára esik, de a világvége végül elmarad

Ebben a világban túl sok mindenre van előre elkészített magyarázat.

Az életnek menni kell tovább azoknak, akik ott maradtak.
„Furcsa dolgok történnek Afganisztánban, vagy legalábbis Kabulban, mert továbbra sem nagyon tudjuk mi van vidéken.
- Újranyitott a kabuli repülőtér, lehet továbbra is menekülni. Közben a nagyon sok ország felszólította a tálibokat (nem megnevezve), hogy ne akadályozzák az evakuálást (gondolom ha újranyitott a reptér, nem akadályozzák, csak én látom az ellentmondást).
- A CNN forgathat Kabulban. A többségnek riporternő fejkendője a meglepetés, a keveseknek, hogy nahát a CNN csakúgy forgathat a tálibokról?
- A tálibok általános amnesztiát hirdettek. Ez sajnos teljesen szembemegy a róluk kialakult képpel, úgyhogy nem is kommentálom tovább
- Egy ismerősöm ismerőse Kabulból azt jelezte, hogy vasárnap éjjel először volt egész éjjel áram a fővárosban. Csak véletlen, hogy épp aznap került a tálibok kezébe a város
- Egy másik ismerősöm azt mondta, hogy Kabulban (és gondolom az egész országban) az emberek tartanak, félnek a táliboktól, de az életnek menni kell tovább azoknak, akik ott maradtak.
- Bár a sajtó megtolta, hogy a kínai és orosz nagykövetség nyitva maradt (bezzeg a nyugat), az amerikai nagykövet is a városban maradt és a NATO is fenntartja a diplomáciai jelenlétét (most kár hogy nem vagyok diplomata)
- Az afgán légierő északon Üzbegisztánba menekült a még működőképes eszközök egy részével, le is zuhantak üzemanyag hiány és egy üzbég helikopterrel való ütközés miatt. Na ezért kellenek a NATO hadgyakorlatok.
- AZ AFP hírügynökség fotósa hazatérni vágyó, sorban álló afgánokat fotózott le az egyik pakisztáni határnál. Mondanám, hogy nézzétek meg, mert a szegénység lerí róluk, ahogy a gyereküket, meg a kínai utazóböröndjüket egy talicskában tolják. Őket nem szoktuk látni a hírekben.
- Végül az AP hírügynokség tudósít minket, hogy: Enamullah Samangani, a member of the Taliban’s cultural commission, said: »The Islamic Emirate doesn’t want women to be victims...They should be in [the] government structure according to Shariah law. The structure of government is not fully clear, but based on experience, there should be a fully Islamic leadership and all sides should join.« Eszerint a tálibok nem akarják viktimizálni nőket, a kormányzat késze kell legyenek a saria törvények alapján. Na ezt még én sem hittem volna.
Ma szándékosan egyoldalúra vettem a híreket. Minden negatív hír a tálibok tetteiről, erőszakról, bántalmazásról, kiszorításról, megfélemlítésről, általuk okozott személyes tragédiákról a nyugati és a magyar sajtóban olvashattok. Azok is igazak, simán történhetnek párhuzamosan ezek a dolgok.”
Nyitókép: MTI/AP