Volt egyszer egy iciri piciri házacska...
Ott lakott egy iciri piciri ,,téglácska.” Volt annak sok iciri piciri kis ökre, Agyhalott mind, ezt mondta róluk a fő ,,Ogre.”
A baloldal szerint viszont a cáfolat is beismerés, mint az ’50-es években.
„A liberális média veszettül támad, a kormány és a gyártó cég cáfol, a baloldal szerint viszont a cáfolat is beismerés, mint az ’50-es években. Röviden ennyit tudunk az általuk »lehallgatási botránynak« elkönyvelt konteóról, amit a mainstream nyugati média közvetítésével gründoltak Magyarország ellen. A felvert sztoriról szervezett egységfrontban tudósító baloldali média máris kimondta a statáriális ítéletet, noha az égvilágon semmi nem bizonyítja a megjelent állításokat. A beszámolók sokkal inkább érzelemgazdag porhintések, mintsem tényfeltárások, nem tudni, honnan szivárgott ki a szóban forgó telefonszámlista, az pedig mély titok, hogy miként találták meg a mobilokon a baloldali média szerint is megtalálhatatlan szoftver nyomait.
A hírt a baloldal-szerte függetlenként hirdetett, valójában kőkeményen baloldali elkötelezettségű The Guardian dobta be, és onnan terjedt szét futótűzként. A terjedelmes kiinduló cikk szorgalmasan felsorolta a magyarországi baloldal évek óta ismételgetett hazugságait a haldokló sajtószabadságtól (megj.: az újságosstandok és az internet roskadásig tele vannak ellenzéki lapokkal) a CEU elüldözéséig (megj.: jelenleg is 8 szakon oktatnak a budapesti Közép-Európai Egyetemen). Az angol lap közölte: a Forbidden Stories nevű francia újságírószervezet projektje kiszivárgott anyagok alapján állítja, hogy Magyarországon sok ember »potenciális célpontja« volt »lehetséges hackelési kísérletnek« a Pegasus kémszoftverrel, amelyet »úgy tűnik«, 2017-ben vett meg Magyarország. Nem tudni, hogy mi és honnan szivárgott ki, mert ezt elfelejtették közölni ennek a félkész állapotban, sebtében élesített botránynak a karmesterei. Mindössze egy telefonszámlista képezi a kiszivárgás tárgyát, aztán ehhez költötték hozzá a kémszoftver meséjét.
Az sem világos, miért és hogyan végezhet az Amnesty International törvényszéki vizsgálatokat kommunikációs eszközökön – állítólag így derült fény a szoftverhasználatra. Még aggasztóbb, hogy miként lehet egy állítólag ártalmatlan, de a nép által ellenőrizhetetlen, leszavazhatatlan civil szervezetnek titkosszolgálati eszköztára. Pláne nem világos, hogy miként hagyhat ilyen egyértelmű nyomokat egy drága, vérprofi kémszoftver, és arról még nem is beszéltünk, hogy ha magyarországi mobilokon kémszoftvert találnak, az miért számít bemondásra, azonnal bizonyítottnak, hogy gyakorlatilag Orbán Viktor személyesen telepítette fel rájuk.”
A képen Panyi Szabolcs, a Direkt36 újságírója szerepel.
Kép forrása: YouTube