Az alpolgármester a fideszesekre jellemző szemtelen módon feljelentett. Az elkövetők ezt persze csak kríziskommunikációs okokból szokták megtenni, bízva abban – sokszor joggal -, hogy az ügy úgyis csak pár napig érdekes, akkor meg lehet belehazudni a kamerába, hogy a Hadházy hazudik és feljelentést tesznek. Aztán az már senkit nem érdekel, hogy a feljelentést elbukják. Legtöbbször amúgy az általam leleplezett emberek rágalmazás bűntette miatt jelentenek fel, mert tudják, hogy így úgysem lesz tárgyalás, mert a parlament magánvádas ügyekben úgy sem adja ki a mentelmi jogomat. Tárgyalást pedig nem akarnak valójában, mert akkor újabb részletek is kiderülhetnek. (Aki valóban perelni szeretne és bízik is abban, hogy megnyerheti, az polgári úton, jó hírnév megsértése miatt perel, mert ott nem véd a mentelmi jog. Ilyenből nagyon-nagyon kevés volt az elmúlt 8 évben és ezeket pedig meg szoktam nyerni.)
Bár a parlament itt sem adta ki a mentelmi jogomat, mégis van határozat, mivel a bíróság már az előkészítő szakaszban alaptalannak gondolta a feljelentést, pedig – sajnos – az általam elmondottak vizsgálatáig el sem jutottak.
Természetesen az általam elmondottak teljesen egyértelműek.”