Megkongatta a vészharangot a vajdasági magyarok vezetője – nem akármire figyelmeztetett
Szerbiában az utcán szeretnék megdönteni a demokratikusan megválasztott hatalmat – mutatott rá Pásztor Bálint.
Se az SZFE, se a CEU ügyét nem lehetett ilyen egyszerűen elmagyarázni.
„A kormány viszonylag sikeresen fordította kommunikációs győzelemre azt a tökéletes katasztrófát, amely a magyar járványkezelés volt. Átoltottságban persze jól állunk, még ha az oltás tempója le is lassult, annyira, hogy a kormány le is állítja a tömeges oltást, miközben még mindig csak a magyarok fele van beoltva. Ráadásul tényleg az oltás volt az egyetlen siker, amelyet a kormány elért az elmúlt másfél évben. Jól és gyorsan döntöttek akkor, amikor keleti vakcinákat vettek, még úgy is, hogy a politikai károkat, mint a kényelmetlen utazás, most fogja elszenvedni az a hárommillió ember, aki ezeket kapta. Ezen kívül minden más katasztrófa volt, világviszonylatban is dobogós halálozási aránnyal, későn meghozott és rossz döntésekkel, jelentéktelen gazdasági segítségnyújtással.
De hiába nem erős igazán kormányzásban a Fidesz, ha kommunikációban az, és a folyamatosan ismételt egyszerű üzenet, hogy az oltások működnek, és a magyar kormány jól szerzett oltást, sikeres volt. Az emberek nagy része elhitte, hogy a kormány jól kezelte a vakcinák, és ezzel együtt a járvány ügyét is.
Ebbe a politikai győzelembe rondít most bele a Fudan ügye. Amíg a CEU vagy az SZFE elüldözése és kivégzése csak az értelmiség ügye volt, addig a Fudan egyszerűen, bárki számára érthetően összefoglalható: a kormány az olcsó kollégiumok helyére a mi pénzünkből épít egyetemet a kínai kommunistáknak.
Se az SZFE, se a CEU ügyét nem lehetett ilyen egyszerűen elmagyarázni, egyikben se jelent meg ennyire nyíltan az, hogy:
Nagyon nehéz itt kommunikációs csatát nyernie a kormánypártnak, még ha rendre hangsúlyozza is, hogy nem a Diákváros helyett és helyére, hanem vele együtt és mellé épülne a Fudan.”