„Szájer József ügyét a belga rendőrség lezárta: a karantén idején melegorgiázó, majd egy hátizsáknyi ecstasytablettával az ereszcsatornán menekülő politikus 250 eurós bírsággal megúszta a történteket. Bevallom, bennem azért van némi hiányérzet a hátizsák tartalmának vonatkozásában, de ez már sem a brüsszeli rendőrséget, sem Szájer Józsefet, sem a Fideszt nem érdekli. Ijesztő belegondolni, hogy egy európai parlamenti képviselőt csak úgy hamisan hírbe hozhatnak egy hátizsáknyi ecstasy birtoklásával, de abba legalább ennyire ijesztő belegondolni, hogy az elit egyik reprezentánsa egy ilyen tettenérést bármilyen konzekvencia nélkül megúszhat. Ugyanilyen ijesztő, hogy mennyire lazán néz félre Budapest és Brüsszel, mennyire könnyedén jutnak konszenzusra annak tekintetében, hogy nincs itt semmi látnivaló. Ez ma az európai politika: sem független intézmény, sem sajtóorgánum, sem politikai szereplő nem hajlandó vagy nem képes kikényszeríteni az átláthatóságot és a törvényességet. A néppárti frakcióból távozni kényszerül a Fidesz, a KDNP viszont marad – épp ahogy a drogvádak jönnek és mennek következmények nélkül.
Szájer József nyilatkozatában triumfál, és önmagának tiszteletet követel. Kijelenti: mindig is azért küzdött, hogy minden magyar szabadon élhessen a hazájában, és ez a harc sikeres volt. Mondja ezt az a Szájer József, aki legalább egy embert nagyon jól ismer, aki nem élhetett szabadon a saját hazájában, úgyhogy egészen Brüsszelig menekült kedvére orgiázni. Kérdéses továbbá, hogy mennyire élhetnek szabadon azok a magyarok, akiket a hatalom megfosztott a tájékozódás szabadságától, mennyire élhetnek szabadon azok a milliók, akik létminimum alatt tengődnek, akik ha elveszítik a fedelet a fejük fölül, még ahhoz sincs joguk, hogy egy közparkban vagy egy metróállomáson meghúzzák magukat. Nem árt tisztázni, hogy Szájer József kizárólag a nagytőkének és Orbán Viktornak épített korlátlan szabadságot.
Az egykori EP-képviselő önérzetesen kijelenti: »Mindig tiszteletben tartottam az emberi méltóságot és mindenkinek a magánélethez való jogát. Harmincéves politikai pályám során homofób megnyilvánulást nem tettem.« Nos, formailag hiába helytálló ez a kijelentés, ha Szájer József mindvégig egy olyan pártot szolgált, amelynek teljhatalmú ura soha nem tépelődött azon, hogy szabad-e megtaposnia más emberek vagy csoportok méltóságát és magánélethez való jogát, ha politikai érdekei épp ezt kívánják. Szájer József diszkréten kussolt, amikor NER-társai Vona Gábor és Juhász Péter ellen minden elképzelhető hazugságot és aljasságot elkövettek. Szájer József óvatosan félrenézett, amikor a magyarországi meleg közösséget nemtelen kormányzati támadás érte, amikor sérelmükre diszkriminatív jogszabályok születtek. Bár Szájer József valóban nem vett részt e jogszabályok megalkotásában, viszont haszonélvezője volt ezeknek, hisz az ezekből épülő rendszerre alapozta fényes karrierjét. Szájer József nemcsak anyagi és hatalmi krediteket nyert honfitársainak meghurcolásából, méltóságuk megtaposásából, hanem mindezt abban az alaptörvényben kodifikálta, amely a magyarok demokratikus jogait mind a mai napig súlyosan korlátozza, és amely a nemzeti együttműködés elitjének Mészáros Lőrinctől Rogán Antalon át Kóka Jánosig törvényes szabadrablást biztosít.