„Így ferdített és hergelt a koronavírus-járvány alatt az Index és a Telex.
A Kontra új sorozatában összeszedtük az ellenzéki médiumok legcifrább hazugságait a közelmúltból. Szép kis lista jött össze. Első részünkben megnéztük, hogy a balliberális Index és a Telex milyen Fake News áradattal kábította a közvéleményt. Tetteik súlyosságát az egy éve zajló koronavírus-járvány még inkább növeli.
Azt hazudták, hogy egy budapesti kávézónak 105 napot kellett várnia a megígért bértámogatásra (2021. február)
Az M1 alapján a hirado.hu írta meg, hogy az Index úgy számolt be a fenti hírről, hogy egyáltalán nem ellenőrizte le annak hitelességét. Egy Facebook-bejegyzésből született a kiváló írás. Semmi mást nem tudhatott meg belőle az olvasó, csak azt, hogy a közösségi médiában siránkozó, és hangulatot keltő budapesti belvárosi kávézó mit kíván közölni a követőivel.
A kávézó egyébként arra panaszkodott, hogy a novembertől beígért bértámogatásból most februárban alkalmazottanként mindössze tízezer forintot kaptak havi lebontásban.
Az Origó aztán megtette az Index helyett azt, hogy utánakérdezett a részleteknek az illetékes Kormányhivataltól.
Ebből pedig kiderült: az érintett kávézó november helyett csak február 5-én adta be a bértámogatás iránti kérelmét a kávézó által csatolt dokumentumok alapján 12 munkavállaló után 2.118.000 forint járt a helynek. Ez pedig arra enged következtetni, hogy a munkavállalók kevés órában, kevés bérre vannak bejelentve, hiszen a bértámogatás minden vendéglátó helynek aszerint jár, hogy mekkora fizetést ad az alkalmazottainak.
Az Index írásából ezek nem derültek ki. Az álhírt azonban – ahogy ez lenni szokott – forráskritika nélkül vette át szinte a teljes balliberális média, és több baloldali párt is.
A járvány közepén Müller Cecília lejáratásán dolgoztak (2020. november)
Míg korábban az Index a veszélyhelyzettel kapcsolatban állított valótlanságot, tavaly novemberben Müller Cecília országos tiszti főorvost is megpróbálták lejáratni. Az internetes portál a Hírklikkre hivatkozva ugyanis azt írta, hogy