Mindezek alapján felmerül a kérdés, hogy a vakcinákat miért csak tárolják a felhasználás helyett? A fideszes politikusok hazudtak az oltási stratégia megváltoztatásáról? Mi az ellentmondás oka? Miért nem adnak érdemi tájékoztatást arról, hogy pontosan milyen oltóanyagból mennyit használtak fel, és mennyi áll még rendelkezésre? A rendszer valóban képtelen összekötni a regisztrációt a jelentkezők egészségügyi adataival? Ki a felelős a tömeges oltások körül kialakult kaotikus állapotokért?
Kormányzati részről a tisztességes kommunikáció hiánya nagyban hátráltatja a járványkezelést, az MSZP éppen ezért már a járvány kirobbanásának kezdetétől folyamatos, gyors, pontos, hiteles és teljeskörű tájékoztatást követel.”