Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ahogy azt napi politikából is jól tudjuk, nem mind jogvédő szervezet, ami annak mondja magát.
„Napi Tollhegyen rovatomban olykor kisemberek kálváriájáról írok. Hinné-e az olvasó, hogy ezeknek az írásoknak gyakran zajosabb, »peresebb« az utóéletük, mint a nagyok cifra ügyeinek? De bizony! Igaz, ennek prózai okai vannak: bírói gyakorlat, hogy közszereplő embernek többet kell elviselnie az őt ért kritikákból. Nem véletlen, hogy az alábbi – egyébként valós – történet szereplőit, adatait fiktív nevekkel láttam el. Kinek van kedve végeláthatatlan perekre járni?
Tavalyelőtti a történet. Kisnyugdíjas hölgyolvasóm a szomszédjával vívott hosszú kálváriáját megelégelve úgy döntött, hogy a Kilátástalan Ügyek Harca Jogvédő Egyesülethez (továbbiakban: Kilátástalan Egyesület) fordul orvoslatért. Hiszen ki más is segíthetne rajta, mint egy magát ekképp kínáló csapat: »Azért dolgozunk, hogy Magyarországon bárki megismerhesse alapvető emberi jogait, és érvényesíthesse azokat.«
Házhoz jöttek a buzgó humanisták, élükön bizonyos Vidor András elnök úrral – igaz, előtte odaszóltak, megvan-e a kikötött hatvanezer forint »önkéntes« adomány. (Érdekes, eddig úgy tudtam, egy adomány attól adomány, hogy az ember maga dönti el, mennyit ad – Vidoréknál ez, úgy látszik, másképp van.) Szóval jöttek, fölmarkolták a pénzt, és elmentek. Pecsét éppen nem volt elnök úrnál, egy fecnire írta: »Adomány átvéve.« Aztán nagy csönd. Pár hét múlva az adományozó asszony rosszat sejtve levelet írt jogvédőéknek, visszakérte a pénzt. Ingerült válasz érkezett, ne zavarja őket nyaralás közben, egyébként pedig pénzt nem adnak vissza, az nem úgy van, hogy a kuncsaft meggondolja magát. A pórul járt asszony erre gondolt egyet, és a teljes történetet kirakta a közösségi oldalára (»Vigyázat! Csaló szervezet!«), mire Vidor elnök úr rögvest fölmondta a megállapodást, sőt azt is közölte: pert indít.”