Amerikai elnökválasztás: Trump vagy Harris?
Az amerikai elnökválasztás közeledtével Amerika dönt a jövőjéről. De nem csak a sajátjáról.
Ma a gondolatrendőrséget a média, az FBI és a BigTech jelenti, valamint a mesterséges nyelv.
„Harminchat év késéssel, de megérkezett. George Orwell 1984 című disztópiájában (negatív utópia) előrelátóan leírta, hogy a felügyelő állam, ez esetben Joe Biden Amerikája hogyan vár el tökéletes alkalmazkodást a polgároktól hazugsággal, félelemkeltéssel és büntetésekkel. A történet több eleme mára szállóigévé vált: így a Nagy Testvér (a demokrata kontroll alatt működő kongresszus), a gondolatrendőrség (a média, az FBI és a BigTech), valamint az újbeszél (Newspeak) nevű mesterséges nyelv (ami nem más, mint a politikai korrektség nyelve) szinte mindegyike ijesztően van jelen a bideni világban is.
A párt (Demokrata Párt) teljes ellenőrzést gyakorol az egyének felett a gondolatrendőrség segítségével a párt ideológiájának megfelelően, amit Orwell angszocként (Ingsoc) emleget. Mostantól ennek irányító központja a Kamala Harris által ellenőrzött Fehér Ház lesz, amelynek csúcsdíszeként az összevissza zagyváló, családi korrupcióit eltussolni igyekvő Biden mindössze látványelem lesz.
És nem csak az Egyesült Államokban és Kanadában észlelhető a liberális baloldali önkény megerősödése. Brüsszel is erre gyúr a magyar ellenzék lelkes támogatásával. Úgy tűnik, az egész nyugati civilizáció koncepciós átalakítást végez önmagán, és ehhez kísérleti nyúlként használja az állampolgárokat. Mostantól casus belli lesz a nemzeti érzelem, a patrióta szervezetek és a szuverén gondolatok. A hagyományokat félresöprik, a népi és patrióta gyökerekre fagyállót öntenek. Teljes központosítás, parancsuralom, kuss és kötelező elvárások mentén kívánják megvalósítani az Orwell által megjósolt kommunikációs és kulturális önkényuralmat, amelyet természetesen rendészeti és katonai erőkkel ellenőriznek.”