Egydimenziós önhittség

2020. december 30. 14:14

A liberális világmagyarázatok a legleegyszerűsítőbbek .

2020. december 30. 14:14
Szánthó Miklós
Szánthó Miklós
Magyar Nemzet

„Miközben úgy tűnik, a világ egyre inkább összetettebb és bonyolultabb, a kommunikáció primitivizálódik. A nyilvános közbeszéd és a közösségi média felületei miatt az ezzel egyre inkább átfedésben lévő magánközlések is egyszerűsödnek, egymondatossá válnak. A trend éppen azt igyekszik felmutatni erényként, hogy az a király, aki bármilyen formában vagy tartalommal, de elsőként keretez egy eseményt vagy reagál arra. Pedig egy összekötöttségében és információtúltengésében a korábbi évszázadokat valóban meghaladó időszakban nyilvánvalóan nehezebb, összetettebb és időigényesebb feladat értelmezni a folyamatokat, pláne mögéjük nézni.

Lényegében ezt az érvelést szokta a kortárs elit ráolvasni a »populisták« fejére: tudniillik hogy a globalizált világ komplex kérdéseire barbár, tömegbarát válaszokat adnak. A helyzet azonban pontosan az ellenkező. Éppen hogy a liberálisok kínálják tálcán a leegyszerűsítő, uniformizált válaszokat az általuk olyannyira favorizált globalizációra, és képtelenek elfogadni a múlt, a szokások, a hagyományok valóban szövevényes mátrixából táplálkozó alternatívákat.

A társadalmi alapproblémákat – klímaváltozás, migráció, terrorizmus, gyorsan terjedő járványok – a globalizáció okozza, erre »megoldásként« pedig tényleg szívtépő gyermekiességgel még több ­globalizációt kínálnak megoldásként. Bármilyen politikai, szociokulturális vagy éppen egészségügyi kihívás üti fel a fejét, azt sulykolják, hogy a gyógyír egy újabb nemzetközi szervezet vagy egyezmény, a még több integráció, a még magasabb fokú standardizáltság vagy mindezek révén persze a még egyirányúbb globális szabályozás. A világ viszont annál valóban bonyolultabb, hogy egynemű válaszokat lehessen ajánlani mindenre.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
syphax
2021. január 01. 11:01
A Szánthó Miklós által a fentiekben vázolt-leirt VILÁGMAGYARÁZAT ÖNMAGÁBAN IS BONYOLULT ÉS MAGA A MAGYARÁZAT IS MEGLEHETŐSEN NEHEZEN ÉRTHETŐ-- olyannyira sok szak-terminus technicus szerepel benne, meg magasröptű levezetés--VISZONT TÖBB, MINT BIZTOS, HOGY VALÓS-REÁLIS KÉPET AD, MUTAT BE, FEST LE. SAJNOS GLOBALISTA-LIBERNYÁKÉK ZÖMÉNEK EZ MAGAS(!), MEG SEM ÉRTIK, DE FŐLEG HA MEGLÁTJÁK SZÁNTHÓ NEVÉT, EL SEM OLVASSÁK--VISZONT "CSUKLÓBÓL" LEGÚNYORÁSSZÁK, LEBECSMÉRLIK, MEGCÁFOLNI VÉLIK--TÖBBNYIRE ÚGY, HOGY LEGNAGYOBB RÉSZÜK EL SEM OLVASSA SZÁNTHÓ IRÁSÁT, FÖL SEM FOGJA MOPNDANDÓJA LÉNYEGÉT. Kár, mert Szánthó Miklós magas szinvonalon nagyok okosat és reálisat ir--ITT IS, máshol is.
Jógyerek
2020. december 31. 18:06
'A mi nemzeti és keresztény alapelveink nem liberálisak. A liberalizmus előtt jöttek létre.' ÍGY VAN!
Élő Éva
2020. december 31. 13:26
A hatvanas évek végén Halmi Mityu "lakásában történt: A lakás szó azért került idéző jelbe, mert a Madách tér egyik házának padlásterébe költözött be a festő, ahol időnként döngve megállt a lift. A lakásban rendezett számos házibuli egyik rituális eleme volt, hogy a résztvevők, köztük neves művészek, önjelölt zsenik, futóbolondok feliratokat, bonmot-okat firkáltak fel a falra Az Egyikük, bizonyos P.Gy. az akkortájt még Színművészeti Fősuli nagyreményű, mindkét nem által körülrajongott hallgatója lebukott a többiek előtt, kiderült róla hogy ügynök, és szorgalmasan jelent a GYV-nek /Gyermekvédelmi Csoport/ az osztálytársairól. Nos ez a nyomorult ezt írta a falra: "A vizelet is ember". A házibuli egy másik résztvevője, akiről csak 2010-ben, bő negyven év múlva derült ki, hogy ügynök, és szintén szorgalmasan jelentett, ezt a liberális, megengedő álláspontot kissé túlzásnak tartotta és a fenti megjegyzés alá önkritikát gyakorolva odakarmolta: "Nem a vizelet nem ember". Nem lepődnék meg, ha PGy-ék kiharcolnák mostanra a vizelet emberi jogait.
mokány
2020. december 31. 11:21
Megoldás : Falanszter. 1862 : Madách : az Ember Tragédiája. Big Bráner ( Nagy Tesó), és csicskái, a libernyákok, Orwell-i rendőrállamot működtetnek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!