Mi, egyetemisták végezzük a dolgunkat: van véleményünk a körülöttünk lévő világról és a folyamatokról, amik zajlanak, megvan a magunk igazságérzete, de emellett azt is csináljuk, amiért eredendően erre az egyetemre jöttünk: tanulunk, és tanulni is akarunk. Oktatóink minden nehézség ellenére, a legnagyobb tiszteletünket élvezve próbálják szintén a munkájukat végezni. Ezen a ponton muszáj föltennem azt a költői kérdést, hogy vajon az egyetem vezetése mikor kezdi el végre végezni a munkáját, és megteremteni a tanulásunk- és oktatásunk alapfeltételeit?
Furcsa egy olyan közegben diáknak, állampolgárnak lenni, ahol a véleményem kifejtése miatt számtalan dolgot kell kockáztatnom: jövőbeli megélhetésemet, egzisztenciámat, becsületemet, alapvető alkotmányos jogaimat (pl. a tanuláshoz való jog). Egy kilencbetűs szóért küzdünk: A U T O N Ó M I A. Ha úgy tetszik, önrendelkezés. Igenis, szeretnék én magam is beleszólni abba, hogy milyen döntéseket hoznak meg rólam. Igenis, szeretnék egy olyan országban élni, ahol nem az erőszak és a megfélemlítés, hanem a párbeszéd és a nyitottság uralkodik. Ahol nem koncepciós per-szerűen hoznak meg döntéseket: hogy már megvan az ítélet, még mielőtt tárgyalásra kerülne sor. Mert tárgyalni csak döntések előtt lehetséges. Egy döntés után magáról a döntésről beszélni nem tárgyalás, maximum tájékoztatás: »így döntöttünk, ez lesz, ezt kell csinálni ezzel«. S ha nem tetszik a döntés, akkor elvesszük a megélhetésedet, elvesszük a jogodat ahhoz, hogy tanulj, elvesszük a becsületedet, átgázolunk rajtad, megvárjuk, hogy elfáradj, feladd és hazamenj. Aztán értetlenkedünk, hogy nem akarsz velünk tárgyalni.
Kicsinyes és undorító ez az egész. De ki kell tartanunk, mert az nem lehet, hogy ezt hagyjuk. Mert ha ezt hagyjuk, akkor már tényleg meg lehet velünk tenni bármit, és alapjogainkat hagyjuk megerőszakolni. Mi épp ezért maradunk erőszakmentesek: mert tudjuk, milyen az, ha erőszakkal reagálnak a cselekedeteinkre. Kitartást mindenkinek! Ne adjunk teret az erőszaknak, és az igazságtalanságnak. Ne adjunk teret a kicsinyes és undorító dolgoknak.”